Rezultate te kerkimit per termin: +Asteroidi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.285Z

Asteroidi kaloi, shpëtuam pa pasoja

Agjencia amerikane për gjithësi NASA njoftoi se në orën 20 e 25 minuta sipas kohës sonë, asteroidi 2012 DA14 kaloi pranë Tokës dhe tashti po largohet nga planeti ynë. Për arsye të ekspozimit të natës, asteroidi dukej si një vij&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.645Z

Japonia sjell ne Toke pluhurin e pare nga asteroidi

TIRANE-Sonda kozmike japoneze e cila kete vit e perfundoi udhetimin shtate vjecar ne gjithesi per te paren here solli ne Toke pluhur nga siperfaqja e nje asteroidi. Njoftimin e beri agjencia japoneze e Hapesires. Shkencetaret shpresojne se grimcat do te ndihmojne te zbulohen sekretet e formimit te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.839Z

Asteroidi kalon afër tokës, NASA: Nuk ka vend për panik

TIRANE- Pikërisht sot më 31 Maj një asteroid rreth tre kilometra do të kalojë në afërsi të planetit tonë Tokë. Edhe pse shumë media flasin për një rrezik që i kanoset Tokës, nga fakti që asteroidi i quajtur 1998 QE2 do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.114Z

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.278Z

Në mbrëmje asteroidi i afrohet tokës

Pas shiut të meteorëve në Rusi që ka provokuar shpërthime të fuqishme në lartësi të ulët në atmosferë sot pritet një tjetër fenomen atmosferik. Ekspertët parashikojnë se sot më 15 shkurt në orën 20: 25 sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Asteroidi vrasës i drejtohet tokës

Asteroidi, një "qytet-vrasës" apokaliptik, që mund t’i jap fund planetit tonë, i është drejtuar tokës. Asteroid 1950 DA, i cili është me një diametër 1 kilometër, mund ta bëjë copë- copë planetin dhe t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.890Z

Asteroidi kalon edhenë bregdetin shqiptar

Një asteroid i ndezur është ka përshkruar një pjesë të bregdetit italian gjatë darkës së të dielës, por gjithashtu është parë edhe në Bristan të Karaburunit.Sipas mediave italiane, të cilat e kanë për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama