Rezultate te kerkimit per termin: +Aston +Villa

Total: 610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.127Z

Formacionet zyrtare: Aston Villa – Manchester City

Skuadra e Manchesterit përballet me Aston Villa në xhiron e dymbëdhjetë të Premierligës. Takimi zhvillohet në “VillaPark”, në ora 14:30. Formacionet janë këto: Aston Villa: Guzan, Hutton, Richards, Clark, Amavi, Gana, Veretout, Sanch

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.892Z

Premier League, Hull-Aston Villa 0-2

Aston Villa ka fituar takimin e mbetur të javës së 28-të të Premier League. duke fituar në transfertë 0-2 me Hull City. Golat janë shënuar nga Agbonlahor dhe Milner. Pas këtij takimi kreun e klasifikimit e mban Chelsea me 77 pikë duke lënë pas Manchester United me 76, Arsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.699Z

Aston Villa pret Bradleyn

Nga Express më 30 janar 2011 në ora 17:48 Menaxheri i Aston Villës, Gerard Houllier shpreson të transferojë mesfushorin e Borussia Moenchengladbachut, Michael Bradley në huazim për pjesën e mbetur të sezonit, kanë njoftuar mediet angleze të dielën. Reprezentuesi i Shteteve të Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

Aston Villa, pas Makounit

Nga Express më 13 janar 2011 në ora 18:07 Menaxheri i Aston Villas, Gerard Houllier, ka intensifikuar përpjekjet e tij për transferimin e mesfushorit Jean Makoun nga ish klubi i tij Lyon, për 6 milionë funta. Houllier do të udhëtojë drejt Francës për të biseduar me Lyonin rreth mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.264Z

Aston Villa mban Bentin

Menaxheri Alex McLeish ka pranuar se Darren Bent është futbollist i rëndësishëm për Aston Villan dhe nuk beson se do të ketë problem të mbajë sulmuesin në ekip. Bent, ka qenë në qendër të spekulimeve rreth largimit nga Villa në janar edhe pse ka më pak se nj vit që erdhi në klub n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.716Z

Aston Villa, Barry premton besnikeri

Gareth Barry ka fituar besimin e plote te trajnerit Martin O'Neill tek Aston Villa dhe mendon se e ardhmja e tij eshte vendosur edhe pse pak kohe me pare ai u kerkua nga Liverpool. Pasi zuri nje vend titullari ne skuadren nga Birmingham-i, mesfushori 28 vjecar anglez pohon se nuk ka mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.089Z

Hareja e tifozëve në kualifikimin e Aston Villa (Video)

Kualifikimi për në gjysmëfinale të skuadrës së Aston Villa, ka sjell një atmosferë festive tek tifozët në fushën e blertë. Aston Villa ka arritur të kualifikohet për në gjysmëfinale të FA Cup, duke e mposhtur WBA-n, ndërsa atmosfera e krijuar në stadiumin vendas ishte me të vër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama