Rezultate te kerkimit per termin: +Ata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.426Z

Ata i bashkon dashuria

Shkër***ta me kapele, nën regjinë e Kled Kapexhiut, rikthehet këtë fundjavë në skenën e Teatrit Kombëtar  Të rrëmbyer nga ankthi i një jete të trazuar, Xheki, Veronika, Ralf, Viktoria dhe Hulio, bëjnë të vetmen gjë që duket se i jep vërtet kuptim kësaj zhurme të pafund. Dashur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.034Z

Stilolapsi dhe ata

EDMOND TUPJA E përfytyroj lexuesin tim të kësaj rubrike të përjavshme që, me ti hedhur një sy të vëmendshëm titullit të saj të sotëm, pyet veten se për cilët ata e kam fjalën. Para se ti përgjigjem, më duhet të pranoj se këtë shkrim ma ka frymëzuar Joseph Messinger-i, psikolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.002Z

Zerobazja rrezikon ata që mbron, jo ata që sulmon

Dje fabrika shpifëse, gojëgërdeci Zerobaze mobilizoi pultin e radhës me gazeta e ekrane për të përhapur të tjera rrena. Kjo s’ka asnjë rëndësi, se e vërteta është aq e thjeshtë sa është e mbyllur dhe nuk ia mbërrin dot as edhe një gojëgërdec që të ndyjë moralisht njerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.910Z

PS: Ata që sot akuzojnë, janë ata që dje rrënuan sektorin energjetik

Partia Socialiste, përmes deputetit Ervin Bushati ka reaguar pas deklaratës së sotme të Partisë Demokratike, sipas të cilës Kryeministri Edi Rama paratë e marra nga OSHEE ua ka shpërndarë miqve të tij deputetë e kryebashkiakë. Në një deklaratë për mediat nga selia rozë, Bushati aku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.719Z

Studimi: Ata që duan macet, më të zgjuar se ata që duan qentë

Dashamirësit e kafshëve kanë debatuar për shumë kohën nëse duhej të zgjidhnin një qen apo një mace si shoqërues. Por tani një studim i ri sugjeron se ata që duan macet janë më të zgjuar krahasuar me ata që duan qentë, pavarësisht inteligjencës së kafshës që kanë zgjedhur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.908Z

Blushi:: PS, mbron ata qe punojne, kurse Sali Berisha ata qe pasurohen

Zyrtaret e larte socialist, Blushi, Dalipi dhe Ahmetaj kane vazhduar diten e djeshme prezantimin e programit qeverises socialist ne Morave te Drenoves. Gjate takimit me simpatizantet socialist, deputeti socialist, Ben Blushi, theksoi se Berisha mbron vetem nje grusht njerezish qe pasurohen, nderkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.855Z

Nëse ata që zgjidhen i zgjedhin ata që do të zgjidhen

27/05/2005  Sado që mendohet se kemi mjaftë njohuri për zgjedhjet, sa herë që afrohen ato, sikur shtrohet nevoja që sërish “t’i kthehemi” kuptimeve dhe parimeve themelore të tyre. Se sa vështirë është të flasësh për zgjedhjet, përkujton një mendimtar i madh, i cili n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama