Rezultate te kerkimit per termin: +Atentati

Total: 4442
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.059Z

Atentati në Vlorë, ndërron jetë i plagosuri

Ka ndërruar jetë Krenar Runaj 50 vjeç, personi që mbeti i plagosur nga atentati në lagjen “Partizani” në Vlorë. Nga ky atentat mbetën të vdekur ne vend Ilir Deromemaj, 45 vjeç dhe Dhimitër Cani, 60 vjeç Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 22:00 të mbrëmjes së 24 korrikut,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.225Z

Atentati: Oficeri gjerman që u përpoq të vriste Hitlerin

Më 20 korrik të vitit 1944, një oficer 36-vjeçar i ushtrisë gjermane, koloneli Klaus Shenk, kont i Shtaufenbergut, mbërriti në një kompleks të mbrojtur mirë thellë në pyllin e Prusisë Lindore. Misioni i tij ishte të vriste Adolf Hitlerin Alex Last, BBC Wolfsschanze ose ndryshe Stro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.544Z

Atentati në Tiranë: Vrasja e Doçit, hetohen konfliktet në kazino

Policia: Kemi identifikuar autorët, po punojmë për kapjen e tyre Silvana Muça Mosmarrëveshjet në biznesin e kazinove, është pista kryesore në të cilën policia po heton për vrasjen e Elvis Doçit, 34 vjeç, dhe plagosjen e Ali Doçit, 18 vjeç, mbrëmjen e së mërkurës në zonën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.762Z

Atentati ndaj Nunit, pyeten perseri deshmitaret

Atentati ndaj gjyqtarit Ardian Nuni ka detyruar agjente te Antiterrorit dhe hetues te Prokurorise se Krimeve te Renda te rimarrin ne pyetje mbi 20 persona. Deshmitare te rastesishem, roje parkimi, fqinje te gjyqtarit Nuni, personat qe e kane cuar ate te gjakosur mbremjen e 8 shkurtit ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.167Z

Atentati ne Afganistan 60 te vdekur

Rritet në 60 numri i të vdekurve nga atentati kamikaz që ndodhi sot në një spital të provincës së Logar, në jug të Kabulit. Në një komunikatë të Ministrisë afgane të Shëndetësisë bëhet me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.337Z

Atentati në Vlorë, i plagosuri dërgohet në Tiranë në gjendje të rëndë

Pavarësisht se i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale në Vlorë, 41-vjeçari Mikel Mehmeti i plagosur mbrëmë në lagjen Pavarësia, është transportuar drejt Tiranës për mjekim më të specializuar. Gjendja e tij paraqitet kritike, ndaj dhe mjekët kanë vendosur ta dërgojnë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.249Z

Atentati në Vlorë, gjykata vendos 20 ditë burg për Ferdinant Llanaj

Gjykata ka vendosur masën 20 ditë me burg për Ferdinat Llanaj. 39-vjeçari është palgosur gjatë një atentati në Vlorë më 1 shtator 2017.  Prokuroria kishte kërkuar masën arrest me burg për Ferdinantin. Vijon… Për më shumë lexoni në: Atentati në Vlorë, plagoset vël

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama