Rezultate te kerkimit per termin: +Athina

Total: 4986
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.523Z

Athina reagon për Himarën: Rrezikoni integrimin në BE!

Në një deklaratë për shtyp publikuar në faqen e saj zyrtare Ministria e Jashtme greke thekson se ndjek me shqetësim të veçantë ngjarjet që zhvillohen në Himarë ku 19 familje të minoritetit grek janë paralajmëruar se kanë afat vetëm 5 ditë për tu larguar nga shtëpitë e tyre t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.217Z

Banderolë për Çamërinë në Francë, reagon Athina zyrtare

Athina ka reaguar mjaft ashpër pas shpalosjes së një banderole gjatë ndeshjes Shqipëri-Zvicër, në të cilën paraqitet Shqipëria e Madhe. Në një njoftim për shtyp të Ministrisë së Jashtme greke, thuhet se kjo ministri dënon në mënyrën më të ashpër përdorimin e banderolave dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.009Z

Paralizohet Athina

Nga Express më 02 shkurt 2011 në ora 14:30 Athina është përfshirë në greva të përgjithshme, të cilat kanë shkaktuar kaos dhe bllokim të komunikacionit. Greva është organizuar nga punëtorët e transportit publik, të cilët janë të pakënaqur me uljen e rrogave dhe kushteve të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.945Z

Athina, pergjigje negative per propozimin e Nimic

Pergjigje negative ka dhene Athina zyrtare ndaj paketes se fundit me propozimet e ndryshuara te negociatorit Methiu Nimic per ceshtjen e emrit te Maqedonise. Qeveria greke ka perseritur qendrimin e saj strikt per nje emer me percaktim gjeografik i cili do te perdoret nga te gjitha shtete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.721Z

Banderolë për Çamërinë në Francë, reagon Athina

Athina ka reaguar mjaft ashpër pas shpalosjes së një banderole gjatë ndeshjes Shqipëri-Zvicër, në të cilën paraqitet Shqipëria e Madhe. Në një njoftim për shtyp të Ministrisë së Jashtme greke, thuhet se kjo ministri dënon në mënyrën më të ashpër përdorimin e banderolave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.477Z

Athina, e kënaqur me paktin

Athina zyrtare e ka konsideruar marrëveshjen e arritur në samitin e Brukselit tepër të kënaqshme duke theksuar se ia vlejtën sakrificat e popullit grek për përballimin e krizës. Sipas burimeve qeveritare u arrit qëllimi për krijimin e një mekanizmi mbështetës,i cili para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.779Z

ameria shkon ne France Athina reagon ashper

Athina zyrtare ka reaguar ashper pas shpalosjes se nje banderole gjate ndeshjes Shqiperi-Zvicer ne te cilen paraqitet Shqiperia e Madhe Ne nje njoftim per shtyp te Ministrise se Jashtme greke thuhet se denon ne menyren me te ashper perdorimin e banderolave dhe simboleve provokuese permbajtja e te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama