Rezultate te kerkimit per termin: +Automekanik

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] automekanik / docs[0] 34 / hits[0] 52 /
No Pic available
  • 2011-09-22

Rrugët e pusit

Një ditë ra shi dhe shumë rrugë të vendit u bllokuan nga uji. Madje edhe rrugët e reja si magjistralja Prishtinë-Pejë, afër Kroit të Mbretit, duke ndërprerë kështu komunikacionin. Edhe në kryeqytet pati bllokim rrugësh nga uji. Nga Lirita Halili më 22 shtator 2011 në ora 08:39 Ku

Stacioni i fundit i Borkes
  • 2011-02-13

Stacioni i fundit i Borkes

Ate mbremje janari Borka Tahiri ndjehej e lodhur dhe sipas te birit ra ne shtrat me heret se zakonisht.Qe prej nje muaji kur zyra e te huajve te qarkut gjermano-perendimor Majen-Koblenc e kishte kthyer me detyrim ne Kosove familja e saj banonte perkohesisht tek e motra ne jug te Serbise.Ishte mengj

Njembedhjete metershi kurorezon karrieren - Andreas Brehme mbush 50 vjec
  • 2010-11-09

Njembedhjete metershi kurorezon karrieren - Andreas Brehme mbush 50 vjec

Fale futbollistit nga Hamburgu ekipi gjerman arriti te fitoje ne vitin 1990 per here te trete dhe deri tani te fundit titullin kampion i botes. Ishte minuta e 85-te e ndeshjes finale te Boterorit 1990 ne Rome Gjermani-Argjentine kur mbrojtesi Andreas Brehme shnderroi ne gol nje penallti te dhene pe

17 kompani transportuese kërkojnë rritjen e çmimit të biletës
  • 2010-08-19

17 kompani transportuese kërkojnë rritjen e çmimit të biletës

Prishtinë, 18 gusht – Megjithëse me vonesa të mëdha dhe me autobusë të vjetër, përfaqësuesit e ndërmarrjeve private për transportin publik të udhëtarëve në kryeqytet kanë kërkuar ngritjen e çmimit të biletave në trafikun urban, shkruan sot gazeta Koha Ditore. Në një letë

Shesin vaj për naftë
  • 2010-04-10

Shesin vaj për naftë

Prej se janë shkatërruar pikat doganore në Zubin Potok dhe Leposaviq, automekanikëve u është shtuar puna. Pothuajse çdo ditë ata riparojnë ose ndërrojnë nga një motor të shkatërruar të automjeteve të dëmtuara nga cilësia e dobët e karburanteve që kanë përdorur për djegie. Qyt

No Pic available
  • 2009-05-15

Lehtësia e papërballueshme e emërtimeve qesharake

Nga Enver Robelli Qyteti i Ferizajt është vetëm njëri nga shembujt e shumtë në Kosovë se si nuk duhen shkruar emrat e rrugëve. Disa prej tyre janë pagëzuar me emra të personaliteteve të rëndësishme të politikës amerikane si shenjë falënderimi për kontributin e tyre në largimin e

No Pic available
  • 2009-03-16

Koeficientët e shkollave të mesme për Universitetin e Tiranës, Politeknikun dhe Bujqësorin

Burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencës bënë dje të ditur për “standard” se koeficientët e shkollave të mesme të Maturës Shtetërore do të jenë përafërsisht të njëjtë me vitin e kaluar. Ndërkohë, koeficientët zyrtarë do të publikohen në fund të këtij muaji, rreth