Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Flutura Açka: Duhet letërsi konkurruese

Ju jeni shkrimtare dhe botuese. A mund t jetojn shkrimtart shqiptar me letrsi? sht thuajse e pamundur q nj shkrimtar shqiptar t jetoj me veprn e tij. Ndoshta i vetmi shkrimtar shqiptar q mund ta arrij kt sht Ismail Kadare, por nuk besoj se mund ta arrij kt nga botimi i veprs s tij n shqip, por nga

No Pic available
  • 2010-09-02

Gjenoma e të sëmurëve tregon nëse ilaçet kundër kancerit janë efikase

Po studiohen prgjigjet e 18 ilaeve kundr kancerit nga ana e 350 ADN-ve t pacientve t prekur nga kjo smundje vdekjeprurse Kura t ekzaminuara me kujdes, barna nga m t ndryshmet, trajtime t zgjedhura n mnyr specifike pr nj pacient t vetm. Pr kto gjra kemi dgjuar t flitet vazhdimisht dhe ndodh q t mos k

No Pic available
  • 2010-09-01

Polici i vrarë, problematik për shoferët

Prokuroria: Oficeri i policis, Kol Ndreshaj, kishte disa konflikte pr shkak t detyrs. Familjart e pohojn Punonjsi i Policis s Shtetit, Kol Ndreshaj, i ekzekutuar n ort e para t s diels n Rrethin e Malsis s Madhe, njihej si njeri “problematik” pr shofert e zons, madje duke u vendosur edh

No Pic available
  • 2010-09-01

Policia greke, hetim sulmin ndaj autobusit shqiptar

Autor t dyshuar t hedhjes s molotovve, t paktn dy persona Policia greke thot se po heton rreth incidentit t shnuar mesnatn e s diels, kur nj autobus me targa shqiptare u sulmua me bomba molotov n Greqin Perndimore. Njoftohet se polica po ndjek disa pista hetimi, prfshir versionin se sulmuesit kujto

Më shumë interes për mungesën e vlerave se për vetë vlerat
  • 2010-08-31

Më shumë interes për mungesën e vlerave se për vetë vlerat

Faqet e kulturës nëpër gazeta janë fokusuar në thashetheme vipash dhe intervista mediokre këngëtarësh dhe pothuaj asnjë interpretim dhe kritikë letrare për botimet që çuditërisht ende ekzistojnë mes ndëshkimit të taksur informativ për ato, nuk gjen brenda tyre Nga Artan M

No Pic available
  • 2010-08-31

Vrasja e Konomit, vëzhgim te një servis

Pronari i objektit, ish-shok i Konomit, i dyshuar pr lidhje me grupin q vepron n Spanj dhe Franc Grupi hetimor arrin t marr nj tjetr dshmi pr ditn e ngjarjes Nj servis n Tiran sht vn nn vzhgim, pasi dyshohet se nga aty mund t vij identifikimi i dy personave me motor, q ekzekutuan Franc Konomin. Pro

No Pic available
  • 2010-08-31

Vrasja e policit, hetimet nga Krimet e Rënda

Hetuesit sekuestrojn bllokun e gjobave q ka vendosur Kol Ndreshaj n muajin gusht Ekzekutimi i punonjsit t Policis s Shtetit, Kol Ndreshaj, n Malsin e Madhe, do t hetohet nga Prokuroria e Krimeve t Rnda n Tiran, pasi dyshohet se vrasja ka lidhje me detyrn. Prokurori Niazi Seferi ka udhtuar dje n Rre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama