Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-06-08

Berisha, akuza Alisë: Do të faktoj vrasjen barbare të Tivarit

Alia po riciklon diktuarën përmes ish-bllokmenëve Kryeministri Sali Berisha ashprson qndrimin e tij ndaj prgjegjsve t masakrs s Tivarit, duke krkuar hetim t detajuar dhe pr kt, sipas tij, lypset dhe bashkpunimi me autoritetet e vendeve t tjera t rajonit si Kosova, Mali i Zi ap

No Pic available
  • 2010-06-08

Muzika eko-futuriste!

Ide/Teoricienët e komunikimit pretendojnë se komunikimi verbal nuk ka më shumë se 20% vend në komunikimin njerëzor Studimi i artit gjuhsisht i jep shikuesit, dgjuesit dhe studiuesve “shansin” pr ta kuptuar m mir informacionin dhe mesazhin e veprs artistike. Njerz

No Pic available
  • 2010-06-02

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2010-05-31

Mbi Durrësin e vjetër, ngrihet ai modern

Mbi Durrsin e vjetr, ngrihet ai i riu, qyteti me pamje moderne, me projekte t kohs. Historia e Durrsit antik, vazhdon t zgjoj vazhdimisht kureshtjen e studiuesve vendas dhe t huaj. Pjesa e rindrtuar nga dshmit e para, vrtetohet ose vihet n pikpyetje nga zbulimi i pasurive t rrall

No Pic available
  • 2010-05-23

Dritare me shikim në poezinë shqiptare

Antologjit jan shum t rndsishme pr njohje dhe pr prezantim para bots. Kjo vlen sidomos pr popujt e vegjl. Ndonse n prezantime t tilla pothuaj rregullisht ka autor t paknaqur, sidomos ata q nuk jan prfshir, apo ata t prfshir me numr t vogl poezish. Megjithat, antologjia duhet t je

No Pic available
  • 2010-05-19

Ismail Kadare: Shqipëria, e vërteta mbetet në arkivat

Shkrimtari Ismail Kadare, në një ditë kur Shqipërinë po e viziton nobelisti Orhan Pamuk, eklipsohet në vendin e tij, me gjithë lajmin e njëkohshëm dhënë nga botuesi i tij¸ Onufri, se ka dalë në treg romani më i ri, Aksidenti. “Pr t’u liruar vrtet nga e

No Pic available
  • 2010-05-19

Hepatitet kronike, sëmundje që parandalohen dhe mjekohen me sukses

Viruset e hepatiteve A, B dhe C jan shum t prhapur n t gjith botn, duke prbr nj nga infeksionet m t shpeshta e t zakonshme. Pellgu mesdhetar sht rajon ku kjo prhapje sht m e shprehur sesa n rajonet e tjera evropiane. Hepatiti A transmetohet n rrug fekal-orale, ndrsa hepatitet B d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama