Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Brae:Berisha mbyll hetimet

Ka reaguar Partia Socialiste rreth deklaratave t kryeministrit Sali Berisha lidhur me hetimet e tragjedis s Grdecit. Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha, brenda pak ditsh u lodh t bind gazetart, por nuk po bind dot m shqiptart, se po digjet pr t hetuar n do qeliz t krimit shtetror t Grdecit. Se ka

No Pic available
  • 2008-11-01

Faik Konica ose Ironia e Pafuqis

Kujtesa letrare q sht e prjetshme, neutrale dhe s kndejmi e pamshir me autort dhe veprat e shkruara prgjat gjith historis s shkrimit, e ka nj huq: ajo prjashton duzina krijuesish, shpesh her t vlersuar pr kohn, edukonjs, patriot, veprimtar t dobishm shtjesh kauzale. Kjo sepse kodi i Kujtess letr

No Pic available
  • 2008-11-01

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

No Pic available
  • 2008-11-01

Vodhn, arrestohen 2 shtetas

Specialistt e Seksionit Kundr Krimeve t Prons n policin e Gjirokastr kan vn n pranga rreth ors 23:00 t mbrmjes s shkuar, dy shtetas. A Veizi dhe E Xheza, 18-vjear nga Tepelena jan arrestuar nga policia, pasi dyshohen se kan vjedhur n nj qendr t lojrave t fatit. Ngjarja ndodhi nj dit m par, ku dy

No Pic available
  • 2008-11-01

Butrinti, zbardhen autort

Tiran (start)- Policia njoftoi sot, se kishte zbardhur emrat e autorve q kishin organizuar mbrmjen e shkuar udhtimin pr n Greqi, n zonn e Butrintit. Policia thot se drejtuesit e barks s mbytur jan identifikuar dhe po punohet pr dokumentimin e veprimeve t tyre n kt ngjarje si dhe arrestimin e tyre.

No Pic available
  • 2008-10-02

Beqaj mposht grekt, Cana humbet me Atletikon

Liga e Kampioneve n ditn e dyt dhuroi surpriza t tjera. N Grupin A, Roma bri autokritik pas humbjes befasuese me Kluzh n ditn e par. Skuadra e Spaletit fitoi me Bordon n Franc me rezultatin 3-1, pavarsisht se ishin francezt q shnuan t part me an t Gurkuf n t 19. Pr italiant realizuan Vuini (64) dhe

No Pic available
  • 2008-03-15

SHBA: Problemet e Shqipërisë

Departamenti Amerikan i Shtetit, në raportin e tij vjetor për situatën në Shqipëri, për vitin 2007, vëren se kthimi i pronave, kushtet e borxheve, liria e mediave, lufta ndaj korrupsionit dhe trafiqeve mbeten ende probleme domethënëse. Në një dokument të gjatë, Departamenti i Shtetit i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama