Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Ekstradohet në Serbi i dënuari për vrasjen e Kryeministrit Gjinxhiç

Pjestari i Klanit t Zemunit, Sretko Kalini, i fundmi i bands Kroacia ka ekstraduar tek autoritetet n Serbi, Sretko Kaliniin, i dnuar n munges nga drejtsia serbe me 30 vjet burgim pr pjesmarrje n vrasjen e ish-kryeministrit t Serbis, Zoran Gjingji. Ai u soll nga Kroacia n Beograd me nj avion t posam

No Pic available
  • 2010-08-24

Telefonatat e dyshimta para zhdukjes së Bleonës

Grupi hetimor deklaron se hetimi pr 6-vjearen nga Kuksi nuk ka ndalur n asnj moment Ndryshe nga ditt e tjera, nj i afrm telefonoi shum her dy numra Fakte t reja pr zhdukjen e 6-vjeares nga Zapodi i Kuksit, Bleona Mata. Nj person, i afrm i saj, ka kryer telefonata t shumta ditn para se ajo t zhdukej

No Pic available
  • 2010-08-23

A kaloi Shën Pali në Apoloninë e Ilirisë!?

Është krijuar ideja e gabuar se Shën Pali kishte qenë në Apoloninë tonë dhe kishte ngritur aty një komunitet kristian, i cili do të bëhej fillesa e Krishtërimit në Iliri Dikur, shum historian shqiptar, pa u thelluar n dshmi t tjera dhe me dshirn q t’i atribuonin

Lindja e diellit korr kanabis në Lazarat
  • 2010-08-22

Lindja e diellit korr kanabis në Lazarat

Asgjsohen tri parcela me kanabis n brendsi t fshatit. Arrestohet njri nga kultivuesit Krert e Policis s Gjirokastrs e kan prjetuar me emocione t forta aksionin e par antikanabis brenda fshatit Lazarat, duke e pagzuar kt aksion me emrin “Lindja e diellit”. Dy muaj pasi thyen mitin e papre

No Pic available
  • 2010-08-22

Gynter Grass: Nobel-i nuk më pengon të shkruaj

N nj intervist t fundit, nobelisti gjerman i letrsis, Gynter Grass, rrfen se prse vdekja nuk e tremb, mundsit e munguara t Gjermanis pas ribashkimit dhe planet pr krijimtarin e tij Zoti Grass, libri juaj i ri titullohet “Fjalt e Grimit. Nj deklarat dashurie”. Cila sht zanafilla e dashuri

No Pic available
  • 2010-08-21

Ernesto Sabato, 99 vjeç.

Guri Filozofal TUNELI, nj roman i madh amerikolatinas i shek XX I madhi i letrave hispanoamerikane dhe nj nga autort m t famshm t bots, Ernesto Sabato, mbushi 99 vje; vazhdon t jetoj n shtpin e tij t prjetshme n Santos Lugares pran Buenos Aires, nuk rresht s thni se n dejet e tij rrjedh gjak shqipt

No Pic available
  • 2010-08-20

Shkodër, i riu futet në kurth dhe vritet

Policia dyshon pr hakmarrje pas nj plagosjeje t ndodhur m par, por nuk gjen autorin Atentat n Shkodr, ekzekutohet me tet plumba nj 22-vjear. Elison Vukatans i sht organizuar nj kurth dhe sapo ka zbritur n oborrin e pallatit, nj karikator pistolete sht derdhur mbi t. Ai ka gjetur vdekjen brenda pak m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama