Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-08-19

Lasgush Poradeci - Bibliografi e arsyetuar!

Sa më shumë kalon koha, aq më tepër shkëlqen vepra letrare e Lasgush Poradecit Sa m shum kalon koha, aq m tepr shklqen vepra letrare e Lasgush Poradecit. Ky mendim i prafrt sht shprehur koh e koh m par pr veprn letrare t poetit t madh t Rilindjes Evropiane Dante Aligeri. Beso

No Pic available
  • 2010-08-19

Bumerangu, kjo lojë e të voglit dhe të madhit njeri

Teksa merrja n dor librin me poezi “Bumerang” t Betim Muos, mendimi i par q m erdhi ndrmend ishte se do takim me librin po bhet gjithnj e m i beft dhe i rastsishm. Kshtu faktori koh, nga monark i madh ku dshirojm t pasqyrohemi t gjith, ndrhyn si ndonj vegl e marrosur n prmasat e sekondav

Krerët politikë të Himarës: Të mos luhet me dhimbjen
  • 2010-08-18

Krerët politikë të Himarës: Të mos luhet me dhimbjen

Kryetart e tri partive kryesore: Ta lm drejtsin t flas Realiteti i ndrtuar nga binomi Dule-Bollano pr ngjarjen e Himars mund t verifikohet vetm prej tyre. N cilsin e interpretve politik, dy drejtuesit e Partis Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut dhe OMONIA-s, dyshja e msiprme duket se sht e interesuar v

No Pic available
  • 2010-08-18

Plagosen rëndë me thikë dy vëllezër, autori në kërkim

Tiran Policia identifikon autorin Klajdi Kodra. Nj nga vllezrit ishte zn nj jav m par me t Dy vllezr jan plagosur dje me thika, ku m i riu paraqitet n gjendje kritike pr jetn, pasi ka dmtime t shumta n bark. Ngjarja e rnd ka ndodhur pran ish-Mapos 6 n Tiran, ndrkoh q policia ka identifikuar autorin

Mitrovice, serbët deklaratë për shpalljen e pavarësisë
  • 2010-08-18

Mitrovice, serbët deklaratë për shpalljen e pavarësisë

Nj veri t Mitrovics po qarkullon nj deklarat pr shpalljen e pavarsis s komunave serbe nga Kosova, nga autor ende t paidentifikuar. Sipas ksaj deklarate ajo bhet n emr t ashtuquajturs “Bashksia e Komunave t Krahins Autonome t Kosovs dhe Metohis”. Sic njofton BBC ne shqip, Beogradi z

No Pic available
  • 2010-08-18

Fotot e këmbëve të Nënë Terezës, për herë parë në Shqipëri

Albumi i fondacionit Marilena Ferrari, albumi quhet Madre Tereza. Pr her t par n Tiran vjen nj grup indian nga Kalkuta n koncertin e kremtimit pr 100-vjetorin e Nn Terezs, duke sjell muzikn me t ciln ajo frymzohej n lutje. Drejtori i Teatrit t Operas, Zhani Ciko, tregon pr nj pro

Mitrovicë, serbët kërkojnë pavarësi. Beogradi distancohet
  • 2010-08-18

Mitrovicë, serbët kërkojnë pavarësi. Beogradi distancohet

Nj veri t Mitrovics po qarkullon nj deklarat pr shpalljen e pavarsis s komunave serbe nga Kosova, nga autor ende t paidentifikuar. Sipas ksaj deklarate ajo bhet n emr t ashtuquajturs “Bashksia e Komunave t Krahins Autonome t Kosovs dhe Metohis”. Sic njofton BBC ne shqip, Beogradi z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama