Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-08-17

Bajram Kosumi: Politika ska qenë pasion, në origjinë jam letrar

Ish-kryeministri i Kosovs, n nj rrfim pr letrsin. Puna studimore me shkrimtart e burgut, nj studim i Fishts q pret t botohet dhe sprova si shkrimtar me prozn e gjat. Bajram Kosumi tregon rrugn e tij me politikn dhe letrsin q prej 30 vjetsh Pa kostumin e politiks dhe pa t gjitha ceremonit e tjera zy

No Pic available
  • 2010-08-17

Gjobëvënia, nën hetim kunata e viktimës

Akuza: Gruaja i tregoi t dashurit vendin ku biznesmeni A.B. mbante t hollat Biznesmeni beratas, i cili u gjymtua fizikisht nga dy persona tashm t arrestuar nga policia, sht “tradhtuar” nga kunata. Kjo e fundit i kishte treguar t dashurit t saj (t arrestuarit Xhovalin Hasani) vendin ku bi

No Pic available
  • 2010-08-17

Grabitja e bankës, ende pa autor

Akuza Ngjarjet e shumta q kan ndodhur kt ver n kryeqytet vazhdojn t jen pa autor. Njra prej tyre sht grabitja e nj banke private pran Rrugs s Kavajs, ku autort kan mundur t marrin prej saj nj shum prej 15 mij eurosh dhe m pas, n mes t dits, jan larguar me motor. shtja u hetua fillimisht nga njsit o

No Pic available
  • 2010-08-17

Alarmi për superbakterin e pamposhtur

India ngrihet kundr revists “Lancet”: “Ky mikroorganizm nuk ka lindur ktu” Nj grup shkenctarsh anglez ka zbuluar disa mikroorganizma t cilat i rezistojn do lloj ilai dhe po prhapen me shpejtsi n t gjith globin. Sipas nj studiuesi, qendra e ‘superbakterit’ sht Indi

No Pic available
  • 2010-08-17

Jam thjesht një mercenar që shkruaj për para

Frederik Forsyth ka nj jet si ajo e romaneve t tij, t mbushur me intriga. N nj intervist t fundit, shkrimtari i suksesshm rrfen se si sht prndjekur nga trafikantt e armve, si u ngatrrua me nj spiun ek dhe se si shkruan n fund, por tashm vetm pr para Ka nga ata q duhet t vuajn pr artin q bjn dhe ta p

No Pic available
  • 2010-08-15

Mega: Prapa vrasjes është politika

Partia e re Reagon Partia e Minoritetit “Mega”, n lidhje me ngjarjen e dy ditve m par n Himar, ku mbeti i vrar pas nj prplasjeje me disa t rinj vlonjat, nj shtetas minoritar. N nj deklarat pr shtyp, “Mega” i drejtohet shtetit dhe t gjitha institucioneve t tij, q t zbardhin u

No Pic available
  • 2010-08-15

Sherri, të burgosurit rrahin Lul Cakën

Konflikti ndodhi n kohn e ajrimit n burgun e Kosovs n Lushnj. I tmerrshmi i Beratit, hematoma n trup Lul Caka, i tmerrshmi i bandave t Beratit, sht rrahur nga t dnuarit n burgun e Kosovs n Lushnj. Ai ka marr nj sr plagsh dhe hematomash, kur ka qen n ajrim bashk me t burgosurit e tjer. Nuk dihet si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama