Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-08-15

Plagosin dy të rinj, ndalohen autorët

Kor Dy persona jan ndalur nga policia, pas nj sherri ku kan mbetur t plagosur leht dy t rinj. Ngjarja ka ndodhur mbrmjen e s premtes n fshatin Moglic t Kors pr motive banale. Burimet policore bjn t ditur se Gani Mollaymeri, 22 vje, banues n lagjen 15 n Kor dhe Myfit Dulellari, 45 vje, banues n fsha

No Pic available
  • 2010-08-15

Aksidentohen dy policë, i zuri rrugën fuoristrada

Patrulla e policis ishte njoftuar pr nj plagosje me arm n Pez. T dmtuarit, jasht rrezikut pr jetn Tre punonjs policie jan aksidentuar me nj makin t shrbimit, teksa nxitonin pr t shkuar n nj vendngjarje, ku ishin njoftuar pr plagosje me arm. Ngjarja ka ndodhur dje pasdite te kthesa pr n fshatin Arba

No Pic available
  • 2010-08-14

Ngjarja në Himarë, reagon Athina zyrtare

Per vrasjen e 35-vjecarit ne Himare reagoi edhe Athina zyrtare. “Ngjarje t papranueshme si kto krcnojn ndezje t akteve t dhuns etnike midis grekve dhe shqiptarve, me rezultate t pakontrollueshme, t cilat pa dyshim do t dmtojn edhe marrdhniet dypaleshe”, deklaroi zedhenesi i Ministrise se

No Pic available
  • 2010-08-14

Kreu i bashkisë, Bollano: Ngjarje me sfond etnik

Himar, vrasja e Aristidh Gums kanalizohet politikisht Politika ka paraprir do version zyrtar mbi ngjarjen e Himars, ku humbi jetn shtetasi Aristidh Guma. N nj prononcim t vetin pr mediat televizive, kreu i Bashkis Himar, Vasillaq Bollano, njkohsisht kryetar i organizats “Omonia”, nuk ka

No Pic available
  • 2010-08-14

GJND, pa zgjidhje për Kosovën

Analiza Gjykata Ndrkombtare sht organi m i rndsishm i drejtsis s bashksis ndrkombtare. Gjykimi i saj sht udhrrfyes edhe pr shtje delikate politike dhe ka influenc vendimtare ndaj zhvillimeve t mtejshme t s drejts ndrkombtare. Tani kjo gjykat, n nj vlersim pr Asamblen e Prgjithshme t OKB-s konstatoi

No Pic available
  • 2010-08-14

Gjobë 70 mijë euro pronarit të dyqaneve, zbulohet grupi kriminal

Arrestimi Korrieri i parave kapet n Tiran, ndrsa kreu i grupit n Itali Dy gjobvns jan vn n pranga nga policia shqiptare dhe ajo italiane, pasi akuzohen se kan grabitur me arm dhe m pas i kan vn gjob nj tregtari, duke arritur t’i marrin rreth 70 mij euro. Ngjarja ka ndodhur n muajin maj, por d

No Pic available
  • 2010-08-13

Dy dekadat e katarsisit letrar

1. Kthimi kah letrsia Fillimvitet e nntdhjeta ndryshuan kahet e zhvillimeve shoqrore dhe politike te shqiptart. Kto ndrrime u pasuan me transformime kulturore e letrare, q krijuan nj hapsire kulturore dhe letrare t favorshme, kur letrsia u kthye nga objekti i saj. Pra, kemi nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama