Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-08-12

Hakersat nga Europa Lindore boshatisin bankat britanike

Nj virus i sofistikuar zbraz shum llogari private Disa hakersa nga Europa Lindore jan duke prdorur nj virus shum t sofistikuar kompjuterik, pr t boshatisur llogarit bankare t mijra klientve t bankave britanike. Bhet fjal pr nj version t ri t “Zeus”, nj virus q nuk mund t detektohet nga p

No Pic available
  • 2010-08-11

Rusia e Carit, nuk mbarojnë historitë

Rusia e Carit nuk i mbaron historit. "N oborrin e Carit t kuq" sht libri i shkruar nga Simon Sebag Montefiore, q vjen edhe n shqip prkthyer nga Abdulla Sollaku. Libri i ri i Simon Sebag Montefiores, i shpallur si nj ndr autort m origjinal dhe autoritar t popullarizimit historik,

No Pic available
  • 2010-08-03

Tre aksidente në Lushnje, katër të plagosur rëndë

Pasditen e djeshme n rrethin e Lushnjes jan shnuar tre aksidente rrugore. Katr persona jan plagosur rnd, ndrsa nuk jan shnuar viktima. Dy prej aksidenteve kan ndodhur brenda nj ore n aksin rrugor Lushnje-Tiran, i pari pran rreth rrotullimit t Grabjanit ndrsa aksidenti tjetr n rreth rrotullimin e erm

No Pic available
  • 2010-08-01

Shkollat, shtëpitë botuese, 8 muaj afat për librat shkollorë

Pr her t par autort q merren me botimin e teksteve shkollore, do t ken rreth 4 her m shum afat pr t’i prgatitur ato. Duke filluar q nga muaji gusht e deri n fillim t muajit prill t 2011-s, shtpit botuese mund t paraqitin alternativat e tyre dhe t marrin pjes n konkurrim. Pr

No Pic available
  • 2010-07-31

Kopjet në maturë, zbulohen 20 shkollat më problematike

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit ka 634 raste kopjimi të grumbulluara në disa shkolla të vendit Dukuria e kopjimit n Maturn Shtetrore nuk duket se ka marr fund, pasi edhe kt vit, Agjencia e Vlersimit t Arritjeve t Nxnsve dhe KOPOTED kan arritur t zbulojn 634 teza me raste

No Pic available
  • 2010-07-23

Ebook-ët shqiptarë!

Në këtë sezon veror libraria e famshme online, Amazon, ul çmimet e librave, duke raportuar shifrat më të larta të shitjeve “Amazon”, libraria online m e popullarizuar n bot, ka nxitur alarm tek letrart; shet m shum libra elektronik sesa tradicional. Shum e komen

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama