Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
No Pic available
  • 2010-07-22

Për çastin kur dashuria vdes!

Muzikalin Romeo dhe Zhuljea, kënduar live në Butrint, e ka mbajtur emri i madh i regjisorit rumun i njohur me emrin Kero Se deri ku shkon sublimja e dashuris njerzore, n kufij me at hyjnore, madje krejt pran saj, vetm Shekspiri ka mundur t na e thot me veprn “Romeo dhe Zhu

No Pic available
  • 2010-07-18

Lufte me policine, nje nga grabitesit mbetet i vrare, plagoset polici

Policia e Lezhs ka konfirmuar zyrtarisht pasditen e sotme, ngjarjen e raportuar pasdreke ku nj person u qllua pr vdekje n shkmbim zjarri me uniformat blu. Ngjarja ndodhi pasditen e s Shtuns, rreth ores 14.45, ne vendin e quajtur Ura e Cenit ne Lagjen “Beslidhja” te qytetit Lezhe. Sipas

No Pic available
  • 2010-07-17

Erotizmi, letërsia në modë, ka të bëjë me seksin

Dy pyetjet e fundit kanë sigurisht përgjigje interesante tek kushdo që nudon, erosin, seksin e kanë kthyer në filozofi të jetës Gati pr pushime? Pr t apasionuarit e leximit, por dhe pr "dembelt" q nuk arrijn ta prfundojn nj libr, ky sht momenti m i prshtatshm i vitit pr t'i

No Pic available
  • 2010-07-14

Kërkohen piktorët e diktaturës

Dje, Ministria e Kulturës inspektoi punimet në mozaikun e fasadës së Muzeut Historik Kombëtar Reklama e Vodafonit dhe ngjitja e skelave pas mozaikut t fasads s Muzeut Historik Kombtar prej kohsh kan lajmruar se po restaurohet nj nga “portretet” m t prfolura nga ar

No Pic available
  • 2010-07-10

Vështrimi i tjetrit

Ata ushtarak, fetar, gjeograf dhe t tjer udhtar, t ardhur n kt qoshe t Ballkanit pr t ngadhnjyer, pagzuar, zbuluar ose prshkuar, vrojtuan banort dhe eksploruan terrenin. Sipas epoks dhe mnyrs s vet, secili na ka ln dshmin e tij, sipas prfytyrimit e tij t bots dhe mnyrs s tij t jetess dhe n fund t

No Pic available
  • 2010-07-09

No koment!

Ka festuar këtë vit jubileun dhe për herë të parë në këta 20 vjet ka dhënë numrin më të lartë të veprave Kur trau vendoset midis t kaluars dhe t tashmes, iluzionit dhe t vrtets, hipokrizis dhe sinqeritetit, ather mund thuhet se ia hodhi arti. Nj nga institucionet ku

No Pic available
  • 2010-07-03

Visar Zhiti, në Vendin e urrejtjeve

Letërsi/ Përsiatje nga leximi i romanit Perëndia mbrapsht dhe e dashura i Visar Zhitit “Perndia mbrapsht dhe e dashura”, romani i shkrimtarit t njohur Visar Zhiti, ka nj titull ngacmues e q t fut n mendime. sht nj titull q bart n vetvete idet frymzuese dhe drejtuese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama