Rezultate te kerkimit per termin: +Avdullah +Hoti

Total: 575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.742Z

Ministri i Financave Avdullah Hoti i rrëfehet FMN-së

Qeveria e Kosovës ka filluar konsultimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN). Ministri i Financave, Avdullah Hoti, gjatë takimit që ka pasur sot delegacionin e misionit të FMN-së, me rastin e fillimit të vizitës së tyre në Kosovë, i informoi ata mbi planin zhvillimor të Qeverisë, pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.455Z

Avdullah Hoti: Ekonomia po vihet në binarë të zhvillimit

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka thënë se qeveria Mustafa është duke punuar me dinamikën e duhet për t’i zbatuar premtimet e dhëna për katet vjet të qeverisjes. Ai në një intervistë për Epokën e Re, thotë se koali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.081Z

Avdullah Hoti u thotë mësimdhënësve: S'keni arsye të hyni në grevë

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklarime të fundit të Sindikatës së Arsimit se nga nesër do të nis greva në Shkollat e Kosovës. I pari i financave në një postim në profilin e tij në Facebook ka thënë se kjo grevë nuk ka arsye të mbahet. "Ne pagat e prillit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.082Z

Avdullah Hoti: S'ka arsye të mbahet greva në arsim

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklarime të fundit të Sindikatës së Arsimit se nga nesër do të nis greva në Shkollat e Kosovës. I pari i financave në një postim në profilin e tij në Facebook ka thënë se kjo gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.526Z

Avdullah Hoti: Më 8 qershor Shtetit do t'i kthehet dinjiteti i përdhosur

 Anëtari i Kryesisë së LDK'së, Avdullah Hoti ka reaguar pas mosrespetimit të ligjit prej disa zyrtarëve të partive politike. Në një reagim në Facebook, Hoti ka akuzuar partitë tjera se po e dështojnë shtetin e Kosovës me vepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama