Rezultate te kerkimit per termin: +Avdullah +Hoti

Total: 575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.081Z

Avdullah Hoti u thotë mësimdhënësve: S'keni arsye të hyni në grevë

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklarime të fundit të Sindikatës së Arsimit se nga nesër do të nis greva në Shkollat e Kosovës. I pari i financave në një postim në profilin e tij në Facebook ka thënë se kjo grevë nuk ka arsye të mbahet. "Ne pagat e prillit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.082Z

Avdullah Hoti: S'ka arsye të mbahet greva në arsim

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklarime të fundit të Sindikatës së Arsimit se nga nesër do të nis greva në Shkollat e Kosovës. I pari i financave në një postim në profilin e tij në Facebook ka thënë se kjo gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.526Z

Avdullah Hoti: Më 8 qershor Shtetit do t'i kthehet dinjiteti i përdhosur

 Anëtari i Kryesisë së LDK'së, Avdullah Hoti ka reaguar pas mosrespetimit të ligjit prej disa zyrtarëve të partive politike. Në një reagim në Facebook, Hoti ka akuzuar partitë tjera se po e dështojnë shtetin e Kosovës me vepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.165Z

Avdullah Hoti: Dikur na qonin në qiell, sot të njëjtit na shajnë

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, u është përgjigjur kritikave të liderëve të opozitës. Ai tha se këta njerëz kohë më parë i kanë ‘quar në qiell’ nga ‘lavdatat’ ndërsa sot po ‘debatojnë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.216Z

Avdullah Hoti: ATK për vitin 2016 pret të hyra prej 388 milionë euro

Ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se Administrata Tatimore e Kosovës ka plan ambicioz për vitin 2016. “Të hyrat që pritet të mbledh ATK gjatë këtij viti janë 388 mil euro, prej të cilave 10 mil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama