Rezultate te kerkimit per termin: +Avdullah +Hoti

Total: 575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.731Z

Hoti sqaron vendimin për faljen e borxheve ndaj qytetarëve

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e së enjtes, ka marrë vendim që qytetarëve të Kosovës t'u falë borxhin që kanë ndaj ndërmarrjeve publike nga periudha e pasluftës deri më 31.12.2008. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave, Avdullah Hoti në një konferencë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.349Z

Situata në Kosovë, pas kthimit nga Brukseli, kryeministri paralajmëron sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbajë sot konferencë për media në ora 11:00, në objektin e Qeverisë, raporton Express. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se kjo konferencë vjen pas vizitës së tij në Bruksel. Kryeministri Avdullah H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.057Z

Hoti: Opozita duhet ta votojë projektbuxhetin, nuk është dokument politik

Ministri i Financave, Avdullah Hoti thotë se buxheti për vitin 2016 garanton zhvillim dhe rritje ekonomike. Por, sipas tij nuk është planifikuar rritje pagash. Hoti kërkon nga opozita që të qëndrojnë në Kuvend për të votuar projektbuxhetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.869Z

Hoti: Qeveria po mashtron, nuk ka fonde për rritje pagash

Fondi i pagave i rritur 48 milionë euro nuk siguron rritje më të madhe të pagave se 7%, pasi një pjesë e madhe e këtij fondi shkon për pagat e të punësuarve shtesë në sektorin public, sidomos të mësimdhënësve në uni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.550Z

Sindikalistët njoftohen me procesin e bashkimit të Doganës dhe ATK-së

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, priti sot në takime të ndara përfaqësuesit e Sindikatës së Doganës dhe përfaqësuesin e Shoqatës së Shpediterëve të Kosovës, me të cilët diskutoi për themelimin e Agjencisë për Tatime dhe Doganën e Kosovës (ATDK). Me këtë rast u tha se bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.649Z

Hoti, Remit: S’ka koalicion me PDK-në

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka deklaruar se kjo parti nuk do të hyjë në koalicion qeverisës me PDK-në. Ai duke iu kundërpërgjigjur deklaratës së anëtarit të Kryesisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.723Z

Hoti: Ndërkombëtarët nuk kërkojnë koalicion me PDK-në

LDK-ja është e palëkundur në koalicionin me dy partitë e Bllokut dhe as nuk e paramendon një koalicion të madh me PDK-në. Kështu thotë gjatë një interviste për “Zërin” anëtari i kryesisë së LDK-së,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama