Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.009 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
I dënuar për masakrën e 4-fishtë, Kostandin Xhuvani drejt Gjirokastrës për një tjetër proces penal
  • 2019-02-10

I dënuar për masakrën e 4-fishtë, Kostandin Xhuvani drejt Gjirokastrës për një tjetër proces penal

Kostandin Xhuvani, djali i ish-deputetes së PS njëherësh aktores së njohur Luiza Xhuvani që është dënuar me 35 vite burg për masakrën e katëfishtë të ndodhur në shkurt të 2014 në Tiranë, do të përballet me akuza të tjera në gjykatë. Këtë herë Xhuvanit do t’i duhet të

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?
  • 2019-02-09

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?

Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen Ndal!, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e personit që ndodhej brenda mjetit, është hapur zjarr në drejtim të Fatos Xhanit, duke

Kujdesej për fermën e kanabisit në banesë, në pranga shqiptari
  • 2019-02-09

Kujdesej për fermën e kanabisit në banesë, në pranga shqiptari

Autoritetet angleze kanë arrestuar një shqiptar që kujdesej për kanabisin e kultivuar në dy shtëpi. Ai kishte hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe, teksa mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Bashkim Hajdarin, 46 vjeç. Avokati i tij mbrojtës ka thënë se ai e kishte pranuar pë

Prokurori belg: Bandat shqiptare rrënuan qytetin
  • 2019-02-09

Prokurori belg: Bandat shqiptare rrënuan qytetin

Aktiviteti gjithmonë në rritje i bandave shqiptare ne Belgjike e veçanërisht në Brugge është bërë shqetësim i madh për autoritetet. Mediat vendase publikojnë alarmin e dhënë nga prokurori teksa trajtonte çështjen e një shqiptari që doli para gjykatës, i arrestuar për trafik kokai

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi
  • 2019-02-08

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi

Jo në pak raste, emigrantët shqiptarë kanë marrë të ashtuquajturin apelas apo espuls, çka nënkupton dëbim apo deportim nga shteti ku kanë shkuar për një jetë më të mirë, në mënyrë ilegale. Gazeta Shqiptare zbardh sot procedurën ligjore që duhet të ndjekin të interesuarit për

Tahiri kërkon seancë të hapur: Ska sekrete, Prokuroria e nxori dosjen në media me sms
  • 2019-02-06

Tahiri kërkon seancë të hapur: Ska sekrete, Prokuroria e nxori dosjen në media me sms

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pasi në fillim të janarit ankimoi vendimin e Prokurorisë për zgjatjen e afateve kundër tij. Tahiri është shoqëruar nga avokati i tij Maks Haxhia, ndërsa seanca po zhvillohet me dye

Ja si shfrytëzohen gratë e vajzat nga trafikantët e drogës në Shqipëri (VIDEO)
  • 2019-02-05

Ja si shfrytëzohen gratë e vajzat nga trafikantët e drogës në Shqipëri (VIDEO)

Fenomeni i kultivimit, prodhimit dhe trafikimit të drogës në Shqipëri ka prekur dhe gratë e vajzat. Ato zënë afro 3% të totalit të procedimeve të policisë në 5 vitet e fundit. Gazetarja Mimoza Picari bisedoi në institucionin e ekzekutimit të vendimeve penale në Tiranë, me disa prej 9