Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.028 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
Beteja e familjarëve të 21 Janarit: Kemi prova të reja, por nuk na dëgjon kush. Na vranë dhe tani na kërcënojnë, presim Ramën të mbajë premtimin
  • 2017-01-12

Beteja e familjarëve të 21 Janarit: Kemi prova të reja, por nuk na dëgjon kush. Na vranë dhe tani na kërcënojnë, presim Ramën të mbajë premtimin

TemA Teksa po mbushen 6 vite nga ngjarja që përgjaku bulevardin Dëshmorët e Kombit më 21 janar 2011, në katër familjet e viktimave vijon të ketë dhimbje, lot dhe lutje për drejtësinë e munguar. Edhe pse tashmë e kanë humbur shpresën se një ditë fajtorët e vërtete do të marrin

No Pic available
  • 2017-01-12

Ramush Haradinaj para gjykatës, pritet lirimi i tij

Ka nisur seanca degjimore ne Gjykaten e Colmerit në Francë ndaj kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.Lajmin e ka konfirmuar avokati i Haradinaj, Arianit Koci. Pala mbrojtëse e Haradinajt ka kërkuar lirimin me kusht të tij, deri në përfundimin e procedurave. M

No Pic available
  • 2017-01-12

Shukri Xhelili dënohet me 2 vjet e 8 muaj burg

Ish-kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili do të vuajë dy vite e tete muaj burg. Ky është vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda pasi pranoi kërkesën për gjykim të shkurtuar. Gjykata e shpalli fajtor Xhelilin për akuzat e ngritura nga Prokuroria, duke e dënuar me katër vjet

Francë, lirohet me kusht Ramush Haradinaj
  • 2017-01-12

Francë, lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Mirëpo, ai nuk duhet të largohet nga Franca dhe duhet të paraqitet pranë autoriteteve franceze dy herë në javë. Lirimin me kusht të Haradinajt e ka konfirmuar avokati i tij, Arianit Koci. Seanca është mbajtur vetëm për shqyrt

Skandali seksual në jetimore, gjykata e Shkodrës lë në burg ish-drejtoreshën
  • 2017-01-11

Skandali seksual në jetimore, gjykata e Shkodrës lë në burg ish-drejtoreshën

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg ish-drejtoreshën e shtëpisë së fëmijës, Albana Llazani, e cila akuzohet se ka lejuar dhunën seksuale të shkaktuar prej birit të saj ndaj dy fëmijëve të mitur të jetimores në Shkodër. Avokati i Llazanit ka kërkuar shtyrjen e seancës gjë që nuk

No Pic available
  • 2017-01-10

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinaj

Sot Parlamenti i Kosovës do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish- kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga Kryesia e Kuvendit me kërkesë të grupit parlament