Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.026 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
No Pic available
  • 2019-03-31

Vrasjet/ Elbasani në shtetrrethim, kontrolle në banesa, makina dhe biznese

Elbasani dhe Shkodra janë kthyer në Napoli dhe Palermo të vogla shqiptare, ku krimi ka zënë rrënjë dhe godet çuditërisht sa herë që kryeministri Edi Rama shprehet në Parlament se policia e ka situatën në kontroll dhe po bën punën e duhur. Pak ditë më parë në Elbasan u shënua nj

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj
  • 2019-03-30

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin Kjo javë në News 24 tha se nëse Partia Demokratike ndryshon lidershipin e saj, Rama nuk e ka të gjatë në pushtet. Ngjela tha se nëse PD ndryshon lidershipin, Rama rri vetëm 3 muaj në pushtet. Ju nuk e keni kuptuar që Rama është e keqja më e

No Pic available
  • 2019-03-30

Ngjela tregon skenarët: Dosjet e FBI-së kanë ardhur, do nisë arrestimi i politikanëve

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin Kjo Javë në Neës 24 analizoi situatën politike në vend, ndërsa tha se të gjitha lëvizjet e politikanëve shqiptarë kanë vetëm një qëllim që ka të bëjë për të krijuar një destabilitet të vendit me qëllim që të ruajnë gjënë e vje

Vrasja e Ravik Gurrës, bojkot proceseve gjyqësore në disa qytete
  • 2019-03-27

Vrasja e Ravik Gurrës, bojkot proceseve gjyqësore në disa qytete

Dhoma e Avokatisë në Vlorë, Durrës, Berat dhe Lushnjë ka marrë vendimin për bojkot të proceseve gjyqësore, duke iu bashkuar kështu Dhomës së Avokatisë në Elbasan dhe Korçë. Pas vrasjes se avokatit në Elbasan Ravik Gurra, nga sot bojkoti i avokatëve do të vijojë për tre ditë me

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri
  • 2019-03-26

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca për ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri si në të gjitha seancat e mëparshme është paraqitur në Gjykatë në shoqërinë e avokatit Maksim Haxhia. Në paraqitjen e fundit ne Gjykatën për Krime të Rënda, teksa seanca dështoi a

Balili kthehet në telenovelë, dështon sërish gjyqi për
  • 2019-03-26

Balili kthehet në telenovelë, dështon sërish gjyqi për

Ka dështuar sërish ditën e sotme pretenca për Klement Balilin. Arsyeja ishte se në seancë mungonin i pandehuri dhe avokati i tij. Seanca u shty për në datën 2 prill. Në seancën e fundit të zhvilluar me 12 mars, gjyqtarja Flora Hajredini u detyrua që të shtyjë seancën për shkak të

Gjyqi i Tahirit/ Dosja e ish-ministrit transportohet me karrocë (Video)
  • 2019-03-26

Gjyqi i Tahirit/ Dosja e ish-ministrit transportohet me karrocë (Video)

Në gjykatën e Krimeve të Rënda pritet të zhvillohet seanca e radhës ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Raportohet se Tahiri ka mbërritur në orën 09:45 në Gjykatë. Pesë ditë më parë seanca u shty për shkak prokuroria nuk kishte njoftuar të pandehurit e tjerë, ndërsa