Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.025 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
Prishet dënimi për Izet Haxhinë: Kam shumë për të thënë për vrasjen e Azem Hajdarit
  • 2019-03-20

Prishet dënimi për Izet Haxhinë: Kam shumë për të thënë për vrasjen e Azem Hajdarit

Në praninë e disa të afërmve dhe një miku nga Turqia, Izet Haxhia mësoi dy ditë më parë se do rigjykohet për vrasjen e deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari.  Kështu, Gjykata e Apelit Tiranë vendosi të pranojë kërkesën e ish-truprojës së Sali Berishës, që të dëgjohe

Zelandë e Re, qeveria gati të ashpërsojë ligjin mbi armët
  • 2019-03-18

Zelandë e Re, qeveria gati të ashpërsojë ligjin mbi armët

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka njoftuar se një reformë e ligjit të shitjes së armëve do të shpallet brenda dhjetë ditëve. Megjithatë, disa qytetarë kanë hequr vullnetarisht armët e tyre gjysmë automatike. Një hetim gjithashtu do të fillojë në shërbimet e intel

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet
  • 2019-03-18

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet

Gjykata e Apelit Tiranë, ka pranuar kërkesën e Izet Haxhisë, për të hapur dosjen Hajdari, gjatë gjykimeve të së cilës ai është shpallur fajtor. Ky vendim u mor nën argumentin, se Haxhisë i është mohuar e drejta për tu mbrojtur dhe për këtë arsye, dosja duhet kthyer për rigjykim

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh
  • 2019-03-18

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh

Njëzet e katër vjet më parë një shqiptar u dënua për dokumente false me 8 muaj burg. Por 62-vjeçari. i lindur në Shqipëri nuk dinte asgjë për dënimin deri në verën e viti 2017, kur ai filloi procedurat për të kërkuar nënshtetësinë italiane. Cuman Beleraj, i lirua tashmë nga aku

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që
  • 2019-03-18

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që

Ashtu siç kanë bërë në mbi 4 muaj, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta drejt sheshit Shqiponja në shenjë revolte kundër projektit të mbetur pezull për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës. Por ndryshe nga

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi
  • 2019-03-15

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tregon dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. “Partisë Socialiste i intereson të tërhiqet kryeministri dhe të vijë një kryeministër tjetër. Kështu e ka bërë Italia. Gjithë krizat i ka

No Pic available
  • 2019-03-15

Deputeti i ri i Kuvendit rezulton i dënuar

Ylli Shehu, deputeti i ri nga listat e LSI-së, i cili u betua në Kuvend më 4 mars, ka fshehur në formularin e dekriminalizimit depozituar në KQZ, një dënim për kontrabandë, falsifikimit të dokumenteve dhe të falsifikimit të vulave, stampave ose formularëve. Vendimi për dënimin e tij m