Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.009 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
Masakra në ish-Bllok, Ervin Mata kërkesë prokurorisë: Dua të flas për ngjarjen!
  • 2019-03-14

Masakra në ish-Bllok, Ervin Mata kërkesë prokurorisë: Dua të flas për ngjarjen!

I dashuri i këngëtares Elvana Gjata, biznesmeni Ervin Mata, i cili u përfshi në konfliktin e armatosur në ish-Bllok, i është drejtuar Prokurorisë së Tiranës me një kërkesë teksa u la i lirë pas vetëdorëzimit në polici. Mata i ka kërkuar Prokurorisë që ai të shkojë e të japë s

No Pic available
  • 2019-03-13

Avokati i njohur, 9 orë peng në Fushë-Krujë për llogari të trafikantit të drogës

Gazetari i kronikës së zezë, Basir Çollaku, i njohur për një sërë denoncimesh lidhur me trafikun e drogës nga banda e Habilajve dhe për bërjen publik të dhunimit të Xhisiela Malokut, ka denoncuar sot marrjen peng të një avokati të njohur në Tiranë. Sipas Çollakut, ky avokat ësht

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin
  • 2019-03-12

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin

Seanca për dhënien e pretencës nga Prokuroria për Klement Balilin, i njohur si Eskobari i Ballkanit është shtyrë për në datën 26 mars. Seanca ishte parashikuar të zhvillohej sot, por ka munguar avokati mbrojtës i Balilit, ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku. Gjykata e Krimeve të Rënda

Tradhton avokati i Trump: U bë President që të rriste emrin dhe pasurinë
  • 2019-03-12

Tradhton avokati i Trump: U bë President që të rriste emrin dhe pasurinë

Dëshmia në Kongres e ish-avokatit personal të Presidentit Donald Trump, Michael Cohen, tërhoqi mjaft vëmendje në Uashington, në një kohë kur presidenti po vihet gjithnjë e më tepër nën lupën e medias dhe të politikanëve të opozitës. Për disa analistë, dëshmia e ish-avokatit kthe

Irani dënon me 38 vjet burg dhe 148 goditje ma kamxhik aktivisten
  • 2019-03-12

Irani dënon me 38 vjet burg dhe 148 goditje ma kamxhik aktivisten

Nasrin Sotoudeh, një avokate iraniane dhe aktiviste e të drejtave të njeriut, u dënua me 38 vjet burg dhe 148 goditje me kamxhik nga një gjykatë e Teheranit. Akuzat kundër saj variojnë nga “bashkëpunimi kundër sigurisë kombëtare”, ndaj “propagandës kundër shtetit̶

Historia e Maradonës, babait me fëmijë nga Italia në Kubë!
  • 2019-03-11

Historia e Maradonës, babait me fëmijë nga Italia në Kubë!

Vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes Diego Armando Maradona. Shumë shpejt mund të ketë një skuadër futbolli, të gjithë të vetën. Skuadër futbolli me fëmijët e tij kudo që ndodhen. Lajmi i fundit që ka të bëjë me këtë gjë është se: ish-futbollisti i famshëm nuk ka 5 fë

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet
  • 2019-03-11

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një tjetër skandal në drejtësi, ku një oficer i Policisë Gjyqësore ka fshirë me një të rënë të lapsit përgjimet, ku dilte emri i një prokurori se kishte marrë ryshfet. Në redaksinë e emisionit hulumtues u ankua sërish qytetarja Floresha K