Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.009 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg
  • 2019-03-09

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg

Lobisti i njohur dhe ish-kryetari i fushatës së Donald Trump, Paul Manafort është njohur të enjten me masën e sigurisë të paracaktuar nga gjykata dhe atij do ti duhet të kryejë pothuajse katër vjet burg. Dënimi është shumë më pak se ajo që pritej dhe ishte kërkuar nga prokurori Ro

Flet avokati i Tahirit: Do kërkojmë pushimin e çështjes, Prokuroria nuk ka prova
  • 2019-03-07

Flet avokati i Tahirit: Do kërkojmë pushimin e çështjes, Prokuroria nuk ka prova

Avokati i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur për mediat pas daljes nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Avokati Maks Haxhia deklaroi se Prokuroria nuk ka as nën mëngë, pasi nëse do të kishte prova të reja do ti kishte bërë publike. Ai bëri me dije se do të kërkojnë pushi

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria
  • 2019-03-06

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës. Salianji është thirrur nga organi i akuzës për tu njohur me akuzat e çështjes Xhafaj-Babale, ku akuzohet për kallëzim të rremë. Mësohet se dosja e ish-deputetit është dërguar n

Vrasja në ish-Bllok, lihet i lirë Ervin Mata
  • 2019-03-04

Vrasja në ish-Bllok, lihet i lirë Ervin Mata

Gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë detyrim paraqitje për Ervin Matën, pavarësisht se prokuroria kishte kërkuar arrest me burg. Mata u dorëzua mbrëmjen e së premtes i shoqëruar edhe nga avokati. Gazeta Shqip

Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash (Përgjimet)
  • 2019-03-04

Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash (Përgjimet)

Fiks Fare denoncoi një skandal në drejtësi, ku Gjykata e Matit liroi nga burgu një person që ishte kapur me 2 ton hashash. Emisioni investigativ kishte informacione se i pandehuri Eltion Daçi do të lirohej në sallën e gjyqit dhe për këtë arsye, një grup xhirimi shkuan të ndjekin proces

Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane
  • 2019-03-03

Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane

Politikani dhe  avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar arsyen sipas të cilit deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari nuk ka pranuar që të dorëzojë mandatin. Sipas Ngjelës, mospranimi i vajzës së Azem Hajdarit për të lënë mandatin e deputetes, mund të kthehet në një ri

Ngjela: Populli do marrë dru e do ti bjerë opozitës!
  • 2019-03-01

Ngjela: Populli do marrë dru e do ti bjerë opozitës!

Avokati Spartak Ngjela i rezervoi deklarata të forta opozitës në emisionin Open me Eni Vasilin. Opozitën do ta braktisë populli sepse ndërkombëtarët folën drejtpërdrejtë, pa ekuivok. Ata thanë që opozita do të bëhet shkak për të mos hyrë në Evropë. Populli do të marrë dru dhe