Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.009 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!
  • 2019-02-27

Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!

Ish-avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump, Michael Cohen, i tha një Komiteti të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan se presidenti kishte njohuri dhe drejtoi negociatat për projektin e kompanisë së tij Trump Tower në Moskë të Rusisë. Pra, të jam i qartë, pres

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!
  • 2019-02-27

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!

Samiti i dytë historik midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut në Vietnam ka nisur në orën 12:45. Ishte, Trump ai që shkoi i pari në hotelin Metropole rreth orës 12:30, ndërsa mijëra vietnamezë shoqëruan me sy autoblindën e Trump. Rruga që kreu Preside

Eskobari i Ballkanit/ Nis gjyqi për Klement Balilin te Krimet e Rënda
  • 2019-02-25

Eskobari i Ballkanit/ Nis gjyqi për Klement Balilin te Krimet e Rënda

Rreth orës 10:15 të kësaj të hëne ka nisur në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca e radhës gjyqësore ndaj Klement Balilit, të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge. Trupa gjykuese përbëhet nga një treshe gjyqtarësh, që kryesohet nga Flora Hajredinaj. Në këtë seancë pritet të

No Pic available
  • 2019-02-23

Ngjela ironizon Bashën dhe Kryemadhin: Pasuritë kur do i dorëzoni?

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar veprimin e opozitës për djegien e mandateve. Ngjela ka shpërndarë një postim në Facebook, ku ngre pyetjen se kur do dorëzohen pasuritë, duke shtuar se kartonët bosh nuk i duhen askujt. Po mirë ore vetëm mandatet dorëzuat ju? Po ndonjë pasuri që keni

Ngjela tallet me Shalsin: Rama të përdor ty si zhurmues!
  • 2019-02-22

Ngjela tallet me Shalsin: Rama të përdor ty si zhurmues!

Në emisionin Open të gazetares Eni Vasili ka pasur një debat të ashpër midis avokatit Spartak Ngjela dhe ministrit Eduard Shalsi. Teksa po diskutohej për çështjen e djegies së mandateve, avokati e cilësoi Shalsin si gomar dhe i tha se kryeministri Edi Rama e përdor atë për të bërë zh

Mandatet, Ngjela: Situata ka vetëm një zgjidhje dhe ajo është
  • 2019-02-22

Mandatet, Ngjela: Situata ka vetëm një zgjidhje dhe ajo është

Avokati Spartak Ngjela është i mendimit se nga situata politike ku jemi sot dilet vetëm me zgjedhje. Ky problem zgjidhet vetëm me zgjedhje. Në çdo institucion që do të shkoni, kështu do tju thonë, deklaroi Ngjela në studion e Open me Eni Vasilin. Nuk mund të goditet parlamentarizmi, shto

Sherri Ngjela  Kryemadhi/ Si dorëzuat mandatet, I paedukatë, të paguan Rama
  • 2019-02-21

Sherri Ngjela Kryemadhi/ Si dorëzuat mandatet, I paedukatë, të paguan Rama

Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha hyn vetë sot me dosjet e marra të Sekretarët e Përgjithshëm të tyre për të dorëzuar mandatet e deputetëve të PD-LSI në kryesinë e Kuvendit dhe dolën prej andej duke thënë se janë qytetarë të lirë. Por, sështë i këtij mendimi avokati Spartak Ng