Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Meta: total 1000 / total_found 19148 / time 0.009 / keyword[0] avokati / docs[0] 19148 / hits[0] 33294 /
PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!
  • 2019-02-18

PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!

Dritan Dajti Nga Ilir ÇUMANI Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, i kishte dhënë Dritan Dajtit dënimin me burgim të përjetshëm. Në të njëjtën kohë, ajo kishte pranuar edhe kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar, duke i dhënë shansin për të kryer vetëm 25 vjet burg për vrasj

Gazi lotsjellës dhe dhunimi i të arrestuarve, Avokati i Popullit nis hetimet 
  • 2019-02-18

Gazi lotsjellës dhe dhunimi i të arrestuarve, Avokati i Popullit nis hetimet 

Përdorimi i shpërpjesëtuar i gazit lotsjellës në protestën e opozitës më 16 shkurt, po hetohet nga Avokati i Popullit. Gjithashtu ka nisur një hetim edhe për akuzat e PD-LSI se është ushtruar dhunë gjatë arrestimit të pjesëmarrësve në tubimin përpara Kryeministrisë. Në një dekl

No Pic available
  • 2019-02-15

Telefonat e shqiptarit nga burgu: Merre ..X.. dhe thuaji do ta rrjep si pulë!

Foto ilustruese Shtypi grek ka publikuar disa përgjime të mafies shqiptaro-greke që vepronte brenda burgut të Koridhalos. Autoritetet kishin regjistruar përgjime telefonike të anëtarëve të bandës që ndodheshin brenda burgut, prej të cilave zbuluan përfshirjen e tyre në shumë aktivitet

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!
  • 2019-02-15

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!

Një nga gjyqtarët e Dritan Dajtit, Skënder Damini (majtas), me avokatin e tij Në një intervistë për TCH, avokati i gjyqtarit të Apelit Vlorë, Skënder Damini, i cili u shoqërua në polici pasi iu gjetën në banesë 17 000 euro dhe disa fishekë, ka dhënë detaje mbi ndalimin e klientit t

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë

No Pic available
  • 2019-02-13

Banda shqiptare protagoniste në gjyqin më të madh të kokainës në Gjermani

Prokuroria e landit të Bavarisë ka bërë gati aktakuzën për një nga proceset më të mëdha gjyqësore të kokainës në Gjermani. Ka të ngjarë që ky të jetë gjyqi më i madh i kokainës në historikun e Republikës Federale Gjermane. Prokuroria e Landshut-it ka përpiluar aktakuzën kund

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
  • 2019-02-11

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?

Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin Open të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai burgimit të përjetshëm, a ishte vendimi produkt i drejtësisë s