Rezultate te kerkimit per termin: +Avokatja

Total: 1633
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.176Z

Avokatja belge e Frrokut takon deputetin në paraburgimin 302

Në fazën më kulmore të hetimit të katër akuzave të ngritura ndaj deputetit Mark Frroku, në Shqipëri mbërrijnë prova që provojnë pafajësinë e tij në Belgjikë. Në Shqipëri ka mbërritur avokatja belge, Carine Couquelet, e cila ka bërë mbrojtjen e deputetit shqiptar në Belgjikë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.099Z

Fiks Fare/ Avokatja që paguhet nga shteti kërkon edhe 65.000 lekë nga familjarët

Një avokate e caktuar kryesisht nga shteti në një proces gjyqësor, u ka kërkuar 50.000 lekë familjarëve të një të arrestuari, me qëllim për ta liruar dhe përfaqësuar në gjykatë. Shpenzimet e avokatëve kryesisht mbulohen nga shteti dhe ata nuk duhet t’u kërkojnë të holla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.094Z

Me 500 mijë lekë e liroj, si avokatja që paguhet nga shteti zhvat familjarët

Një avokate e caktuar kryesisht nga shteti në një proces gjyqësor, u ka kërkuar 50.000 lekë familjarëve të një të arrestuari, me qëllim për ta liruar dhe përfaqësuar në gjykatë. Shpenzimet e avokatëve kryesisht mbulohen nga shteti dhe ata nuk duhet t’u kërkojnë të holla të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.657Z

Avokatja, padi për kontrollin me rreze “X”

 TIRANE – Kalimi në skaner nën efektin e rezeve X, mendon se i ka dëmtuar shtatzëninë, avokatja padit gjykatën, komisariatin e policisë dhe Drejtorinë e burgjeve. Padia e parë e këtij lloji është depozituar në Gjykatën e Tiranës pak ditë më parë dhe ka si palë paditëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.138Z

Avokatja e Shtetit kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Përmes një kërkese, Avokatja e Shtetit Alma Hicka kërkon arrestimin e kryetarit të Komisionit Hetimor të Partisë Demokratike për ÇEZ, Edmond Spaho. Në këtë kërkesë drejtuar Drejtorit të Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe për dijeni anëtarëve të Komisionit Hetimor të ÇEZ, Av

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.857Z

Rama: Alma Hicka është avokatja e re e shtetit

Alma Hicka është avokatja e re e shtetit. Prezantimi është bërë nga vetë kryeministri Edi Rama në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook. Ndërsa ka bërë një rezume të formimit profesional të Alma Hickës, kreu i qeverisë thekson se ajo ka marrë pëlqimin e merituar  për t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.015Z

“Avokatja na vodhi dëmshpërblimin e të afërmëve”

13/03/2005  Familjarët e viktimave të Otrantos, denoncojnë Natasha Shehun VLORË - Rreth 8 vjet pas tragjedisë së Otrantos, familjët e viktimave, pësojnë “goditjen e dytë”, këtë herë nga avokatja e tyre Natasha Shehu, prej së cilës ndjehen të mashtruar për sa i përket

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama