Rezultate te kerkimit per termin: +Axhenda

Total: 5058
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.256Z

Axhenda sociale dhe axhenda politike

Nga Skënder Minxhozi* Ajo që duket sot më së shumti, në panoramën politike e institucionale të vendit, është se opozita po ndjek, në vend që të tentojë që të paraprijë pakënaqësitë popullore për listën e gjatë të gjërave që shkojnë keq në Shqipëri   Kur dolën rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.769Z

Kryeministri Vizat axhenda ime paresore

Kryeministri Sali Berisha deklaroi dje se liberalizimi i vizave eshte axhenda paresore e mazhorances qe ai drejton. Deklarata e tij u be ne pergjigje te strategjise me te fundit te opozites per zgjedhje te parakohshme. Ai ftoi nderkohe kreun e Partise Socialiste Edi Rama qe te nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.960Z

Nano Axhenda e medias behet nga politika

Duke shprehur mendimin e tij ne emisionin Top Story analisti Mustafa Nano deklaroi se ne Shqiperi axhenda e medias percaktohet nga politika dhe jo nga problemet reale qe ka vendi. Zoti Nano solli si shembuj situaten ne arsim dhe ne shendetesi qe sipas tij jane ne gjendje te mjeruar.Ketu a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.126Z

Qeveri teknike? Tahiri: Axhenda kryesore është reforma në drejtësi

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur për mediat, përpara nisjes së mbledhjes së grupit parlamentar socialist, se nuk është koha për të diskutuar për qeveri teknike. Sipas tij, axhenda kryesore e mazhorancës është miratimi i reformës në drejtësi. “Në fokus ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.469Z

Topalli: Axhenda e Kuvendit, axhendë e integrimit

Krytaria e Kuvendit Jozefina Topalli ndodhet në Qipro ku po merr pjesë në konferencën e paqes. Në fjalën e saj zonja Topalli ka thënë se axhenda e Kuvendit është axhenda e integrimit dhe se opozita nuk duhet të përdorë mjete bllokuese. Sipas topallit detyra e mazhorancës është të pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.757Z

Axhenda e 21 Janarit, lule në bulevard. Rama takim me familjarët

Nesër shënohet 6-vjetori i 21 Janarit, protestës ku u vranë nga Garda 4 persona. Ashtu sikur ka ndodhur çdo vit edhe në përvjetorin e 6-të do të ketë një ceremoni përkujtimi për 4 protestuesit që u vranë në bulevardin Dëshmorët e Kombit në 21 Janar të 2011. Ceremonia do të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.710Z

Karamalis viziton sot Tiranën zyrtare, axhenda

Kryeministri i Greqisë, Kostas Karamanlis, nis sot vizitën zyrtare në Tiranë me ftesë të Kryeministrit shqiptar, Sali Berisha. Axhenda njëditore e Karamanlis do të jetë e ngjeshur në Tiranë, ku pritet që ai të takohet me personalitetet më të larta të vendit. Vizita e tij do të nisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama