Rezultate te kerkimit per termin: +BAjo

Total: 294
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.182Z

Arben Bajo: Vota ime është skulptura

Skulptori Arben Bajo, në studion e tij. Ata qeshin pak. Disave u lexohen rrudhat mi ballë. Shumë mendim në fytyrat e pedagogëve…, më të çlirët studentët e fëmijët.Ka dashur ti lexojë kështu, zhveshur nga patetizmat dhe fryrjet pompoze, modë e së shkuarës. Skulptori Arben Bajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.509Z

Juanma Bajo Ulloan me studentet, Adrian Paci me "Electric Blue"

Regjisori spanjoll Juanma Bajo Ulloa eshte i pranishem sot ne Qendren e Kultures, Medias dhe Botimeve te Mbrojtjes, ne diten e trete te Festivalit Nderkombetar te Filmit. Ne oren 11.00 ai eshte perballe studenteve te Akademise se Arteve dhe neser me studentet e Marubit, per nje trajnim mbi menyren s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.374Z

Përplasja me Konicën për vrasjen e Dhespotit

  “Luftë” mediatike   Bajo Topulli nuk mund të harronte gjëmën që Papa Foti, Dhespoti i Korçës bëri në Negovan, ku masakroi Papa Kriston (Negovanin), i cili i kishte kthyer librat fetarë në shqip, gjë që binte ndesh me politikën e Kishës greke. Kjo isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.315Z

Kakavije / Policia greke kthehen pas çiftin, janë me origjinë çame

Çifti Sali e Luljana Bajo, me origjinë nga Marglliçi i Çamërisë dhe banues në Durrës, janë kthyer dje në kufi nga policia greke, ata thanë se policia e vendit fqinj i ka deklaruar të padëshiruar vetëm për shkak të origjinës së tyre. Ditën e shtunë policia greke e Kakavijes ka kth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.306Z

Grekët pengojnë kalimin e çiftit çam në kufi

Policia greke në doganën e Kakavijës nuk ka lejuar të kalojnë në tokën greke çiftin shqiptar për shkak të vendlindjes së tyre, Çamëri. 65- vjeçarit Sali Bajo nga Durrësi dhe bashkëshortes së tij Liljana Bajo, i është refuzuar vula e hyrjes për në territorin grek. Sqarimi i vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.322Z

Doganieret greke kthejne ciftin nga ameria

Kakavije Perseritet kthimi i qytetareve me origjine came nga doganieret greke. 65-vjecari Sali Bajo nga Durresi ka qene nen shoqerine e bashkeshortes se tij dhe nje cifti miqsh kur ka tentuar te kaloje kufirin shqiptaro-grek. ifti shoqerues ka marre vulen e hyrjes ne doganen greke nderkohe qe cifti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.304Z

Kakavijë, kthehen nga policia greke, çifti çam: Shkak origjina

KAKAVIJË- Një cift çam është kthyer mbrapsht në pikën kufitare të Kakavijës nga punonjës të policisë greke. Çifti Sali e Luljana Bajo, me origjinë nga Marglliçi i Çamërisë dhe banues në Durrës, të cilët denoncuan skandalin për NEWS24, thanë se policia greke i ka deklaruar të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama