Rezultate te kerkimit per termin: +BAjo

Total: 294
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.641Z

Kthimi i camëve në kufirin grek, PDIU: Shteti shqiptar e BE të reagojnë

TIRANË- Pas rasteve të përsërituara të kthimit të qytetarëve camë në kufirin grek, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet me anë të anëtarit të kryesisë së Durrësit, Sali Bajo, e ca cilësuar këtë akt t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.151Z

Memoriali i Rilindesve rehabilitim nga vullnetaret

Nis rehabilitimi i Memorialit te Rilindesve ne Gjirokaster. Sot ora 11.00 ne shkollen 9-vjecare Andon Z.ajupi prane Memorialit zhvillohet aktiviteti qe shenon fillimin e punes per rindertimin e objektit. I ngritur ne vitet e Mbreterise aty prehen erciz Topulli Bajo Topulli Pandeli Sotiri Koto Hoxhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.342Z

Një javë filma në kinemanë Marubi

Një përzgjedhje filmash, që datojnë prej vitit 1935, deri në vitet e fundit, do të vijnë gjatë kësaj jave në Akademinë e Filmit & Multimedias Marubi. Sot në orën 19:00 do të shfaqet filmi prej 92 minutash The Informer, i regjisorit John Ford, prodhim i vitit 1935. Nesër në mbrëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.657Z

I fundit i te marreve

Filmi i i regjisorit francez Laurent Achard i vitit 2007 96 min shfaqet sonte ora 19.00 ne Akademine e Filmit dhe te Multimedias Marubi me mbeshtetjen e Ambasades se Frances ne Shqiperi. Drama shpirterore e nje te miturit Martinit i cili kishte pare gjate pushimeve verore se familja e tij nena vella

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.406Z

Tiranë, 38-vjeçarja i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i 4-t

Një 38 vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i 4-t i një pallati në Tiranë. Policia thotë se ngjarja ndodhi rreth orës orës 17:20, në rrugën Bajo Topulli, pranë Kryegjyshatës, ku shtetasja me iniciale E.k, mori plagë të rënda dhe përfundoi në QSUT. Rreth orës 17:5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.351Z

Durrës,4 punonjës të koalodimeve në pranga

4 punonjës të Sektorit të Koalidimeve në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor në Durrës janë vënë në pranga nga shërbimet e antikrimit ekonomik. Me një vendim të gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës të datës 29 janar të këtij viti ndaj katër të arres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.634Z

Krahet e flutures ne Marubi

Sonte ora 19.00 ne Akademine e Filmit dhe Multimedias Marubi shfaqet filmi spanjoll Krahet e flutures Alas de Maripoza 108 min i regjisorit Juanma Bajo Ulloa realizim i vitit 1991. Me aktoret Silvia Munt Fernando Valverde Susana Garcia Diez. Ami eshte nje vajze e ndjeshme 6 vjecare qe ndien nevojen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama