Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC
  • 2019-03-24

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC

Në emisionin Crime Watch të televizonit kombëtar britanik BBC, mbrëmjen e djeshme ka dalë edhe emri i një shqiptari, i cili kërkohet nga autoritet angleze pasi është autori i dyshuar i disa vjedhjeve. Anton Krasnioi dyshohet se ka kryer një sërë grabitjesh në Londrën lindore, ndaj në

No Pic available
  • 2019-03-19

Sulmi me armë në Holandë, arrestohet autori. Tanis ka luftuar në Çeçeni

Një person u arrestua pas të shtënave në një tramvaj në qytetin Utreht të Holandës, ku mbetën të vrarë tre vetë, bëri të ditur policia. Pesë të tjerë u plagosën në incident, i cili, sipas autoriteteve, duket se është sulm terrorist. Policia arrestoi Gokmen Tanisin, shtetas turk,

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana
  • 2019-03-19

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana

Mane Driza Shqiptari  i njohur me pseudonimin Tony Montana, i akuzuar për masakrimin e shokut të tij në Angli, është rrëfyer përpara togave të zeza. Bëhet fjalë për vrasjen e ndodhur në vitin 1999, ku Mane Driza akuzohet se ka vrarë me disa lloje thikash  shtetasin Stefan Bledar Mone.

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!
  • 2019-03-16

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!

I dyshuari kryesore për masakrën në dy xhami në Zelandën e Re, ku u vranë 49 persona është shfaqur para gjykatës, me një akuzë të vetem, atë të vrasjes. Australian Brenton Tarrant, 28 vjeç u shfaq në bankën e të akuzuarve me rrobat e të burgosurit, raporton BBC. Ajo që ra në sy

No Pic available
  • 2019-03-13

I vodhi unazën e martesës, shqiptari masakron me disa lloje thikash shokun

Mane Driza Një shqiptar i njohur me pseudonimin  Tony Montana po përballet me një proces gjyqësor në Angli me akuzën se ka vrarë në mënyrë makabre mikun e tij. Vrasja ka ndodhur në 1999. Mane Driza akuzohet për vrasjen e Stefan Bledar Mone, ngjarje e ndodhur në veri të Londër, një k

No Pic available
  • 2019-03-13

Brexit/ Mesazhi prekës i 6-vjeçares angleze, Tusk: Ne do jemi gjithmonë miq Sophie!

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk është akuzuar për ironi me mbështetësit e Brexit, pasi ai postoi në Instagram foton e një letre prekëse të një vajze të vogël britanike që i kishte ardhur në adresën e tij. Politikani polak mori mesazhin nga një vajzë britanike gjashtë-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama