Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Brexit, kërkohen takime kokë më kokë. BE dush të ftohtë Theresa May-t
  • 2018-08-15

Brexit, kërkohen takime kokë më kokë. BE dush të ftohtë Theresa May-t

Zyrtarët evropianë i kanë bërë një dush të ftohtë shpresave të kryeministres britanike Theresa May për mundësinë e negocimit për Brexit me udhëheqësit e tjerë të BE-së në shtator, me synimin për të thyer bllokadën që është krijuar rreth marrëveshjes për largimin e Britanis

No Pic available
  • 2018-08-15

Mbytet anija që i çonte në shkollë, vdesin 24 nxënës pranë lumit Nil

Të paktën 24 fëmijë të cilët po shkonin në shkollë dhe një punonjës shëndetësor janë mbytur kur barka e tyre u përmbys në Sudanin verior. Më shumë se 40 fëmijë ishin në barkë, motori i së cilës i la në baltë teksa një rrymë e fortë uji e përpiu mjetin lundrues në një z

No Pic available
  • 2018-08-13

Kontrollet e shtuara nga Britania, vonesat në Heathrow irritojnë udhëtarët

Vonesat në kontrollin e pasaportave në Aeroportin Heathrow të Londrës i kanë lënë pasagjerët deri në dy orë e gjysmë në pritje gjatë muajit të kaluar. Kështu tregojnë shifrat e publikuara nga BBC. Në 30 nga 31 ditët në korrik, forca kufitare humbi objektivin e saj prej 45 minutash

No Pic available
  • 2018-08-12

V.S Naipaul, historia e një jete jo të zakonshme

Vidiad-har Suraxhprasad Naipoli (Vidiadhar Surajprasad Naipaul), një prej shkrimtarëve më të rëndësishëm të anglishtes së sotme, lindi në Trinidad, nga prindër indianë, më 17 gusht 1932. Gjyshi i tij ishte një induist nga veriu i Indisë, që emigroi në ishujt Karaibe, si një punët

No Pic available
  • 2018-08-11

Zjarri i Shenjtë në Kaliforni, evakuohen 21 mijë vetë. Zjarrvënësi në gjyq

Më shumë se 21,000 njerëz janë evakuar nga zjarri përbindësh dhe tepër i shpejtë që ka shkrumbuar prej ditësh Kaliforninë e Jugut. Urdhrat e evakuimit të detyrueshëm u lëshuan teksa flakët e të ashtuquajturit Zjarri i Shenjtë po kërcënonin shtëpitë rreth liqenit Elsinore në Ora

Trump kërcënon aleatët: Kush bën tregti me Iranin, të harrojë SHBA-të!
  • 2018-08-07

Trump kërcënon aleatët: Kush bën tregti me Iranin, të harrojë SHBA-të!

Presidenti i SHBA Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të fortë për këdo që do të vazhdojë të bëjë tregti me Iranin, pas ri-vendosjes së sanksioneve mbi vendin e Lindjes së Mesme. “Kushdo që bën biznes me Iranin NUK do të bëjë biznes me Shtetet e Bashkuara”, shkro

No Pic available
  • 2018-08-05

Dron me eksploziv mbi kokën e Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro i ka mbijetuar një atentati me dron të mbushur me eksploziv që iu bë teksa ishte duke folur në një ngjarje ushtarake në kryeqytetin Karakas. Videoja e fjalimit të tij tregon se presidenti papritmas ngriti sytë lart dhe mbeti i befasuar, teksa dhjetëra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama