Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.006 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2018-08-05

Pas vajzës edhe gruaja i del kundër Trump. Melania mbështet LeBron James

Zonja e Parë e SHBA-ve, Melania Trump ka mbështetur lojtarin e basketbollit LeBron James, vetëm disa orë pasi bashkëshorti i saj Donald Trump bëri vërejtje fyese rreth lojtarit të LA Lakers në Tëitter. James kishte thënë në një intervistë se Trump ishte përçarës dhe kishte inkuraju

Atentat me dron me eksploziv Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)
  • 2018-08-05

Atentat me dron me eksploziv Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro i ka mbijetuar një atentati me dron të mbushur me eksploziv që iu bë teksa ishte duke folur në një ngjarje ushtarake në kryeqytetin Karakas. Videoja e fjalimit të tij tregon se presidenti papritmas ngriti sytë lart dhe mbeti i befasuar, teksa dhjetëra

Tërmeti shkund Indonezinë, viktima e të plagosur në ishullin turistik
  • 2018-07-29

Tërmeti shkund Indonezinë, viktima e të plagosur në ishullin turistik

Një tërmet i fuqishëm ka goditur një destinacion popullor turistik në Indonezi, duke vrarë të paktën 10 vetë. Tërmeti me magnitudë 6.4 goditi ishullin qendror indonezian të Lombokut para orës 07:00 të së dielës. Ishulli tërheq turistë nga e gjithë bota për shkak të plazheve dhe

TOP CHANNEL FILLOI VETTINGUN MEDIATIK
  • 2018-07-27

TOP CHANNEL FILLOI VETTINGUN MEDIATIK

ARBEN MANAJ Edhe pse vetë punoj për Top-Channel, më ka munduar prej kohësh praktika mediatike e gjithë mediave shqiptare, që nuk lënë pordhe politike që del nga zyrat e partive dhe qeverisë pa transmetuar, pa ushtruar asnjë filtër editorial. Por së fundmi, Top Channel po kërkon të ve

No Pic available
  • 2018-07-26

Shpërthim i fuqishëm pranë ambasadës amerikane në Pekin

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar pranë ambasadës amerikanë në Pekin. Lajmi bëhet i ditur nga zyrtarët amerikanë. Përveç agresorit, nuk ka njoftim për persona të tjerë të lënduar nga ky shpërthim. Mediat e huaja raportojnë se policia ndërhyri menjëherë duke shmangur

No Pic available
  • 2018-07-25

Zbulimi i shekullit, në Mars gjendet një liqen i lëngshëm (Foto)

Studiuesit kanë gjetur dëshmi për ekzistencën e një liqeni me ujë të lëngshëm në planetin Mars. Ajo që ata besojnë se është një liqen shfaqet nën kapakun polar jugor të Planetit të Kuq dhe është rreth 20 km larg. Hulumtimet e mëparshme kanë gjetur shenja të mundshme të ujit t

No Pic available
  • 2018-07-22

Rikthehet nga ekzili. Atentat zv.presidentit në aeroport, 11 të vdekur

Një shpërthim kamikaz me bombë ka tronditur sot aeroportin e Kabulit. Shpërthimi vetëvrasës ka ndodhur pak pasi zëvendëspresidenti afgan Abdul Rashid Dostum u kthye nga ekzili. Ministria e brendshme afgane njoftoi se 11 vetë u vranë në sheshin ku i plotfuqishmi Gen Dostum sapo kishte kalu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama