Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
12 djemtë e shpellës, zhytësit në Tajlandë nisin misionin e shpëtimit (Foto)
  • 2018-07-08

12 djemtë e shpellës, zhytësit në Tajlandë nisin misionin e shpëtimit (Foto)

Të vendosur përballë rrezikut të përfundimit të oksigjenit në shpellën ku janë gjetur 12 fëmijët dhe trajneri i tyre i futbollit, ekipet e shpëtimit në Tajlandë janë hedhur në veprim, duke nisur një operacion të rrezikshëm për ti nxjerrë ata jashtë shpellës, ku qëndrojnë rë

Nxirren jashtë 4 nga djemtë e shpellës, misioni vijon nesër (Video)
  • 2018-07-08

Nxirren jashtë 4 nga djemtë e shpellës, misioni vijon nesër (Video)

Të paktën 4 nga një grup prej 12 djemsh të bllokuar brenda një shpelle në veri të Tajlandës për dy javë janë duke u nxjerrë me sukses. Këto janë raportimet e para nga operacioni shpëtimit në shpellën Tham Luang që ka nisur që prej orës 10 të ditës së sotme. Sipas Bangkok Post

Brexit përçan qeverinë britanike, Johnson kritikon planin e May
  • 2018-07-08

Brexit përçan qeverinë britanike, Johnson kritikon planin e May

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Johnson kritikoi ashpër planin e shefes së tij Theresa May për marrëdhëniet e ardhshme të vendit me BE në kuadër të planit të ri që ajo ka hartuar për Brexit, përpara se të pranonte ta mbështeste atë në takimin e kabinetit të premte

Bllokimi i fëmijëve në shpellë, humb jetën një nga zhytësit
  • 2018-07-06

Bllokimi i fëmijëve në shpellë, humb jetën një nga zhytësit

Një anëtar i Navy Seals tajlandez i impenjuar në operacionin e shpëtimit të 12 djemve në shpellën Tham Luang, ka vdekur për shkak të mungesës së oksigjenit. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i operacioneve të shpëtimit. Punonjësi, i cili ishte 38 vjeç, ka humbur ndjenjat gjatë kt

No Pic available
  • 2018-07-05

Indi, misionarja e Nënë Terezës akuzohet se shiti një foshnje

Një grua që punon për Misionaret e Bamirësisë të fondacionit rë Nënë Terezës, në shtetin lindor indian të Jharkhand është arrestuar për dyshimin e shitjes së një fëmije që kishte vetëm 14 ditë që kishte lindur. Dy gra të tjera punonjëse nga qendra janë ndaluar dhe po merren

No Pic available
  • 2018-07-04

Helmohet çifti, rikthehen hijet e sulmit kimik rus në Londër (Foto)

Një burrë dhe një  grua dyshohet se janë ekspozuar ndaj një substance të panjohur në një lagje të Londrës dhe janë në një gjendje kritike për jetën. Kjo ngjarje ka bërë që policia të nisë hetimet sikur të ishte një incident i përmasave të mëdha pasi në Angli janë rikthyer

Janë gjallë, por 12 djemtë mund të dalin nga shpella pas 4 muajsh (Video)
  • 2018-07-03

Janë gjallë, por 12 djemtë mund të dalin nga shpella pas 4 muajsh (Video)

Dymbëdhjetë djem dhe trajneri i tyre i futbollit prej 10 ditësh tashmë janë të bllokuar në një shpellë në Tajlandë, por fatmirësisht janë gjetur të gjallë, shëndoshë e mirë. Por edhe pse u gjetën në kushte optimale nga skuadrat e shpëtimit, djemve të moshës nga 11-16 vjeç do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama