Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2016-08-19

Loja e bixhozit e Hitlerit me pushtimin e Polonisë që ndezi Luftën e Dytë Botërore

Kur Hitleri pushtoi Poloninë, ishte i bindur se Britania dhe Franca do të vazhdonin politikën e tyre të pajtimit dhe ndërmjetësimit për një zgjidhje paqësore. Bradley Lightbody konsideron këtë si keqllogaritje të Hitlerit dhe si kjo çoi Evropën të binte në luftë. Nga Bradley Lightbo

No Pic available
  • 2016-08-19

BBC: Dështimi spektakolar i CIA dhe MI6 për të rrëzuar Enver Hoxhën

Televizioni britanik BBC i rikthehet sërish dosjeve historike për Shqipërinë. Bëhet fjalë për planin e shërbimit sekret amerikan CIA dhe atë britanik MI6, të cilët nisën një operacion të përbashkët për të rrëzuar regjimin komunist të Enver Hoxhës në Shqipëri, çka përfundoi n

No Pic available
  • 2016-08-19

BBC: Dështimi spektakolar i CIA dhe MI6 për të rrëzuar Hoxhën

Televizioni britanik BBC i rikthehet sërish dosjeve historike për Shqipërinë. Bëhet fjalë për planin e shërbimit sekret amerikan CIA dhe atë britanik MI6, të cilët nisën një operacion të përbashkët për të rrëzuar regjimin komunist të Enver Hoxhës në Shqipëri, çka përfundoi n

No Pic available
  • 2016-08-19

Gazetari raporton, por shikoni çndodh pas tij

Këto pamje janë kapur në momentin kur gazetari i BBC Dan Walker raporton nga një prej plazheve në Rio. Por prapa tij gjendeshin dy persona që kryenin marrëdhënie seksuale. Gazetari profesionist e tejkaloi situatën me shumë sportivitet teksa prezantonte axhendën e ditës në Lojërat Olimp

No Pic available
  • 2016-08-19

Tetë prezantuese pezullohen nga puna, motivi: Janë të shëndosha!

Televizioni shtetëror i Egjiptit ka pezulluar nga puna 8 prezantuese me shkakun se ishin të shëndosha, duke u kërkuar atyre që të fillojnë dietën. Vendimi ka shkaktuar pakënaqësi në mesin e grupeve të të drejtave të grave. Radio dhe Televizioni Bashkimi Egjiptian (ERTU) ka dhënë grav

No Pic available
  • 2016-08-19

Vrau dy vëllezër në 97-n, Britania vendos për ekstradimin

Një shqiptar i akuzuar për dy vrasje në Shqipëri dhe që ka jetuar në Mbretërinë e Bashkuar që në vitin 1998 do të ekstradohet. BBC shkruan se Avni Metra, 53 vjeç, shkoi në Britani një vit pas vrasjes së dy vëllezërve në vendlindjen e tij. Ai është dënuar në mungesë për dy vra

No Pic available
  • 2016-08-19

VIDEO/ Jo vetëm atletikë, çifti kryen marrëdhënie seksuale gjatë transmetimit direkt të BBC në Rio

Ka qenë një moment i sikletshëm për reporterin Dan ëalker të BBC, kur teksa raportonte për lojërat Olimpike, një çift kryente marrëdhënie seksuale pas shpinës së tij. Walker ishte në transmetim të drejtpërdrejtë nga një prej plazheve të Rios, kur kamera ka fokusuar çiftin e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama