Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Përse dështoi CIA dhe MI6 në Shqipërinë e Hoxhës!
  • 2016-08-19

Përse dështoi CIA dhe MI6 në Shqipërinë e Hoxhës!

Në vitet 50, CIA amerikane dhe shërbimi sekret britanik, MI6, kishin tentuar që të rrëzonin regjimin e Enver Hoxhës në Shqipëri. Përpjekjet e tyre përfunduan në një katastrofë. Sipas BBC, më shumë se 300 agjentë përfunduan të vdekur pasi u kapën nga Sigurimi shqiptar. Për vit

No Pic available
  • 2016-08-18

U rrëzua nga kroçera mbijeton për 38 orë në det

Një grua 31 vjeçare arriti të mbijetonte për 38 orë në det pasi u rrëzua nga një anije krocere e cila ishte nisur nga Shangai drejt Koresë së Jugut dhe Japonisë. Gruaja u rrëzua nga një lartësi sa kati i shtatë i një pallati dhe pavarësisht thirrjeve të saj dhe të prindërve anija

No Pic available
  • 2016-08-18

AI: 18 mijë persona vdiqën nga torturat në burgjet siriane në 2011-2015

Afërsisht 18 mijë persona vdiqën në burgjet qeveritare në Siri në periudhën 2011-2015. Ky është një raporti i Amnesty International, duke pretenduar se vdekja e tyre ka ardhur  nga rrahje dhe përdhunim në burgje. Amnesty thotë se dokumenti i tij përfshin intervista me 65 “të mb

Foto+Video/ Si u rrëmbye djali i lordit të drogës El Chapo
  • 2016-08-18

Foto+Video/ Si u rrëmbye djali i lordit të drogës El Chapo

Foto 1 nga 10 Djali i lordit meksikan të drogës është në mesin e kriminelëve të dyshuar që u rrëmbyen të hënën në një bregdet të paqësorit. 29-vjeçari Jesus Alfredo Guzman, është njëri nga gjashtë anëtarët e kartelit "Sinaloa" të kapur nga një grup rival kriminal me

Azi, rrëmbehet anija cisternë malajziane me 900 mijë litra naftë
  • 2016-08-17

Azi, rrëmbehet anija cisternë malajziane me 900 mijë litra naftë

Një anije cisternë malajziane që mbante 900 mijë litra naftë është rrëmbyer dhe nxjerrë përtej ujrave indoneziave, njoftuan sot zyrtarët e Marinës së Malajzisë për BBC. Agjensia e Detare e Malajzisë njoftoi se "Vier Harmoni" dyshohet se është marrë në ujërat e portit Kuantan dh

No Pic available
  • 2016-08-17

Zhytja më e keqe në Lojërat Olimpike

Zhytësi rus Ilya Zakharov, i cili fitoi medaljen e artë në zhytjet 3 metra për burra në Londër 2012, mund të ketë prodhuar një nga zhytjet më të këqija në historinë e Lojërave Olimpike në këto katër vite. 25 vjeçari nga St.Petersburg u eleminua nga Rio 2016 në garën 3 metra në

No Pic available
  • 2016-08-16

Prezantuesi i BBC bie në koma dhe zgjohet pas 12 javësh, ajo që thotë do iu habisë

Një prezantues i BBC-së përfundoi në koma pasi u rrëzua me biçikletë. Ai u zgjuar 12 javë më vonë. Kur u zgjua,Will-Glennon tha se ishte në vitin 1950. Tri pyetje u bënë pas zgjimit të 44 vjeçarit: Ku je? Çfarë viti është? Dhe çfarë do të  bëni për të jetuar? Ai tha se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama