Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
ANALIZA/ Sa i zoti ishte Hitleri në rolin e komandantit ushtarak?
  • 2016-08-11

ANALIZA/ Sa i zoti ishte Hitleri në rolin e komandantit ushtarak?

Imazhi i Hitlerit si një njeri që ndërhyn në operacionet ushtarake është i fuqishëm dhe insistues. Ai ishte gjithashtu kokëfortë, kishte mosbesim tek gjeneralët e tij dhe u mbështet shumë në instinktet e tij. Geoffrey Megargee shqyrton të metat e Fyhrerit si një udhëheqës ushtarak.

No Pic available
  • 2016-08-11

Publikohet e-maili i 21 janarit, Soros-Clintonit: Berisha të tërhiqet!

Kanë dalë e-maile të tjera të kohës kur Hillary Clinton ishte Sekretare Shteti që dëshmojnë se ajo merrte këshilla politike nga miliadreri i majtë dhe aktivisti George Soros. Një e-mail i publikuar nga WikiLeaks tregon se Soros ndërhyri te Sekretarja Clinton lidhur me një çështje nd

VIDEO/ Çmenden prezantuesit e BBC, pas prezantueses pa mbathje ja çfarë ndodh
  • 2016-08-09

VIDEO/ Çmenden prezantuesit e BBC, pas prezantueses pa mbathje ja çfarë ndodh

Dy ditë më parë prezantuesja e BBC Helen Skelton çmendi rrjetin me një minifund të shkurtër. Ajo dukej sikur nuk kishte gjë poshtë. Por ditën e djeshme një tjetër episod i çuditshëm ka ndodhur. Në studio ishte e ftuar atletja Rebecca Adlington. Ajo kthehet në një moment nga preza

No Pic available
  • 2016-08-09

Selfie në Rio: A rrezikon atletja e vendit komunist?

Gjimnastet e Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut pozuan së bashku për një selfie gjatë Lojërave Olimpike të Rios. Ky moment uniteti ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Lee Eun-ju e Koresë së Jugut dhe Hong Un-jong e Koresë së Veriut buzëqeshën, teksa bënë foton. T

Reportazhi i BBC-së: Duke zbuluar muzikën e çmendur të sazeve shqiptare
  • 2016-08-08

Reportazhi i BBC-së: Duke zbuluar muzikën e çmendur të sazeve shqiptare

Për pjesën më të mirë të shekullit të kaluar, Shqipëria ishte e izoluar totalisht në një nga diktaturat më brutale komuniste. Por pasi komunizmi ra në 1990, njerëz si prodhuesi me bazë në Londër, Joe Boyd kanë filluar të zbulojnë muzikën unikale popullore të Shqipërisë të as

No Pic available
  • 2016-08-08

Përse e kanë trupin të mbushur me pulla të kuqe atletët në Rio?

Një numër sportistësh që po garojnë në Lojërat Olimpike kanë bërë që njerëzit të ngrenë pikëpyetje se përse kanë disa pulla të kuqe në lëkurë. Bëhet fjalë për rrathë të mëdhenj me ngjyrë të kuqe. Kryesisht sportistët amerikanë, përfshi këtu atletin më të dekoruar

No Pic available
  • 2016-08-07

Ekzekutohet shkencëtari bërthamor iranian

Një shkencëtar bërthamor Iranian, i ndaluar në vitin 2010 është ekzekutuar. Lajmin e kanë konfirmuar familarët e tij për BBC. Nëna e Shahram Amiri tha se trupi i djalit të saj ishte kthyer në vendlindjen me shenja litari rreth qafës, që tregon se ai ishte varur. Amiri ishte mbajtur në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama