Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Pse japonezët u bënë aleatë me Hitlerin: Si zgjuan gjigantin e fjetur duke sulmuar Pearl Harbor-in
  • 2016-08-07

Pse japonezët u bënë aleatë me Hitlerin: Si zgjuan gjigantin e fjetur duke sulmuar Pearl Harbor-in

Përpjekjet Japoneze për Perandorinë, 1931 1945 Fryma e agresionit të ngadalshëm që po ngrihej Në Japoni lindi nga frustrimi përkundrejt një bote e cila po tregonte peshën e vendimmarrjes në favor të Perëndimit. Susan Townsend përshkruan se intensifikimi i kësaj ndjenjë çoi deri në

No Pic available
  • 2016-08-07

Producenti amerikan në dashuri me polifoninë shqiptare

Joe Boyd, producent amerikan mjaft i njohur që jeton në Londër, flet për vlerat e muzikës polifonike shqiptare, për festivalin e Gjirokastrës dhe qytetin ku ka lindur shkrimtari Islamil Kadare. Në një intervistë të gjatë për BBC, ai rrefën historinë e gjatë se si ra në kontakt me mu

No Pic available
  • 2016-08-07

Ekzekutohet shkencëtari bërthamor iranian, ishte marrë me forcë nga CIA

Një shkencëtar bërthamor Iranian, i ndaluar në vitin 2010 është ekzekutuar. Lajmin e kanë konfirmuar familarët e tij për BBC. Nëna e Shahram Amiri tha se trupi i djalit të saj ishte kthyer në vendlindjen me shenja litari rreth qafës, që tregon se ai ishte varur. Amiri ishte mbajtur në

No Pic available
  • 2016-08-07

Çmend internetin, ja si i prezanton Lojërat Olimpike gazetarja e BBC

Ajo çmendi të gjithë telekshikuesit javën e kaluar kur u filmua duke luftuar me baltë me një tjetër grua në programin e BBC. Helen Skelton i ka suprizuar dhe njëherë fansat e saj këtë të shtunë teksa ka prezantuar Lojërat Olimpike me Rebbecca Adlington dhe Mark Foster. Moderatorja 33

Iran, ekzekutohet shkencëtari, kishte njohuri të thella të programit bërthamor
  • 2016-08-07

Iran, ekzekutohet shkencëtari, kishte njohuri të thella të programit bërthamor

Një shkencëtar i armëve bërthamore i ndaluar që nga viti 2010, është ekzekutuar nga autoritet iraniane, ka deklaruar familja e tij për BBC-në. Shahram Amiri ishte mbajtur në një vend të fshehtë pas kthimit nga SHBA-ja, ku ai deklaroi se ai ishte marrë me forcë nga CIA dhe disa raport

Irani ekzekuton shkencëtarin nuklear, i dha informacione sekrete SHBA-së
  • 2016-08-07

Irani ekzekuton shkencëtarin nuklear, i dha informacione sekrete SHBA-së

Një shkencëtar nuklear, i burgosur që nga viti 2010 është ekzekutuar, ka bërë me dije familja e tij për BBC. Nëna e Shahram Amiri ka thënë se trupi i pajetë i të birit është sjellë në shtëpinë e tij me shenja litari në fyt, çka tregon qartë se ai është varur. Amiri ishte mbaj

No Pic available
  • 2016-08-05

Shihni çbën ky shofer i nevrikosur

Të gjithë kalimtarët kanë mbetur të befasuar teksa janë ndeshur me këtë shofer të nevrikosur. Video tregon se si një drejtues automjeti hipën mbi parakolpin e një makine dhe godet me grushta xhamin e tij. Ndërkohë që ai bërtet e i shfryn nervat shoferit tjetër, mjeti Mercedes ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama