Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.006 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Foto/ Gati për jetën postpresidenciale. Sasha Obama punon si
  • 2016-08-05

Foto/ Gati për jetën postpresidenciale. Sasha Obama punon si

BBC raporton se Sasha Obama, vajza e Presidentit të SHBA-së Barak Obama, ka lënë pas komfortin e Shtëpisë së Bardhë për të filluar punë në një restorant ushqimesh deti. 15-vjeçarja ka filluar si punë verore shërbimin e ushqimeve të detit, në një biznes në zonën e Marta Viniard

Indi, persona të armatosur hapin zjarr në një zonë tregtare, 13 të vdekur
  • 2016-08-05

Indi, persona të armatosur hapin zjarr në një zonë tregtare, 13 të vdekur

Persona të armatosur kanë hapur zjarr në një zonë tregtare në verilindje të Assam në Indi, duke vrarë të paktën 13 persona. Shefi i policisë së Assam, Mukesh Sahay, i tha BBC se sulmi ndodhi në një treg në Balajan, një zonë jashtë qytetit të Kokrajhar. “Shumë civilë janë

No Pic available
  • 2016-08-04

Prezantuesja e motit shpërthen në të qeshura gjatë transmentimit live

Një prezantuese moti ka shpërthyer në të qeshura në kohën më të papërshtatshme. Moderatorja e BBC, Louise Lear nuk mund të kontrollonte dot emocionet e saj  kur kolegu i saj Simon McCoy e vendosi në transmentim live. Video gazmore tregon se si 48 vjeçarja përpiqet të mbajë të qeshur

No Pic available
  • 2016-08-03

Presidenti i Nikaraguas zgjedh gruan e tij si kandidate për zëvendëspresident

Presidenti i Nikaraguas Daniel Ortega, ka emëruar gruan e tij kandidate për zëvendëspresident, pasi ai kërkon që të marrë edhe një mandat të tretë. Zonja e parë Rosario Murillo tashmë ka rolin e zëdhënëses së shefit të qeverisë, dhe kjo shihet si ndarje e  pushtetit me bashkësho

No Pic available
  • 2016-08-03

Priti të dashurën 10 ditë në një aeroport kinez, shtrohet në spital holandezi

Ju mund të prisni që dashuria mund tiu lëndojë, por një holandez dashuria e ka bërë të shtrohet në spital. Alexander Pieter Cirk, 41 vjeç, është shtruar në spital pasi fluturoi nga Holanda për në Kinë, që të takonte të dashurën, me të cilën ishte lidhur online. BBC shkruan se

No Pic available
  • 2016-08-02

Lufta civile në Siri, një qytezë sulmohet me klor të gaztë, 30 të plagosur

Një helikopter ka hedhur disa fuçi që përmbanin klor të gaztë në një qytet në veri të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga ekipet e shpëtimit dhe mjekë të zonës. Rreth 30 persona janë prekur nga sulmi, i cili u zhvillua në Saraqeb në provincën Idlib. Nuk dihet ende se kush ës

No Pic available
  • 2016-08-01

Pokemon Go loja që transformoi jetën e djaloshit me autizëm

“Pokemon Go” loja në celular që tashmë ka tërhequr vëmendjen e të gjithë botës duket se ka arritur të tërheqë vëmendjen dhe të personave me autizëm. “Pokemon Go” loja që ndërthur realitetin me jetën virtuale ka ndihuar shumë persona me autizëm të thyejnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama