Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2016-07-30

Vritet një efektiv policie në Armeni

Një një polic në Armeni është vrarë në periudhën e tensioneve me personat e armatosur, që janë  brenda një stacioni policor në kryeqytetin Erevan. Incidenti ka ndodhur mbrëmë (29 korrik) pak orë para se të kalonte afati që u ishte dhënë personave të armatosur për tu larguar n

Përfundon aksidentalisht në lavatriçe, macja i shpëton larjes
  • 2016-07-29

Përfundon aksidentalisht në lavatriçe, macja i shpëton larjes

Pronarët e saj nuk e kishin vënë re se Bobby, macja e tyre nëntë muajshe, kishte hyrë në makinën larëse të bënte një sy gjumë. Kështu, ata filluan procesin e larjes së rrobave por zhurma që vinte nga lavatricja bëri që ata të alarmoheshin se dicka serioze po ndodhte. Kafsha, e cil

No Pic available
  • 2016-07-28

Fronti sirian Al-Nusra shpall ndarjen nga Al-Kaeda

Grupi xhihadist sirian Jabhat Al-Nusra, gjithashtu i njohur si Fronti Al-Nusra, shpalli ndarjen nga grupi terrorist i Al-Kaedës. Lideri Abu Mohammed al-Julani, në një mesazh të regjistraur, tha se emri i ri i grupit do të ishte Jabhat Fath al-Sham, Fronti për Pushtimin e Sirisë. Kuptohet që

No Pic available
  • 2016-07-28

Enver Hoxha i Fevziut trajtohet në History Today

Shkruan: Albatros Rexhaj Këto ditë, revista e ilustruar britanike History Today e cila që nga viti 1951 botohet çdo muaj, gjithnjë me synimin që një audience sa më të gjerë ti prezantojë një interpretim serioz dhe autoritativ të historisë, në edicionin e vet online, ka paralajmëruar

AGJENTËT E KGB-së / Gaj Berges, spiuni anglez i Stalinit
  • 2016-07-27

AGJENTËT E KGB-së / Gaj Berges, spiuni anglez i Stalinit

Nga seria Pesëshja e Kembrixhit, historia e spiunëve më të mëdhenj të historisë Në histori, shumë prej spiunëve më të mëdhenj botërorë kanë qenë agjentë të infiltruar për llogari të Rusisë. Një rast i tillë është ai i pesëshes së Kembrixhit, ku bën pjesë edhe Kim Philby

Njerëzit pëlqejnë të kenë një gardërobë sa më të kursyer
  • 2016-07-27

Njerëzit pëlqejnë të kenë një gardërobë sa më të kursyer

Trendi Konsumatorët, të frymëzuar pjesërisht nga autorët dhe blogerat, janë të etur për të thjeshtëzuar jetën e tyre duke hedhur tutje ato çfarë ata realisht nuk kanë nevojë, përfshirë këtu edhe rrobat Gjëja më e mirë e një mëngjesi rutinë të Joshua Becker-it është se ai

No Pic available
  • 2016-07-27

I sëmuri me HIV rite seksuale me vajza 12 vjeçare, arrestohet

Një person i infektuar me HIG pozitiv në Afrikë dhe që pretendonte se paguhej nga prindërit për të bërë seks me fëmijët e tyre si pjesë e riteve, është arrestuar me urdhër të Presidentit. Lajmi u bë publik javën e shkuar nga BBC-ja. Eric Aniva, një punëtor seksi në Malavi, kryen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama