Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.006 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2016-07-27

I sëmuri me HIV kryente rite seksuale me vajza 12 vjeçare, arrestohet

Një person i infektuar me HIG pozitiv në Afrikë dhe që pretendonte se paguhej nga prindërit për të bërë seks me fëmijët e tyre si pjesë e riteve, është arrestuar me urdhër të Presidentit. Lajmi u bë publik javën e shkuar nga BBC-ja. Eric Aniva, një punëtor seksi në Malavi, kryen

No Pic available
  • 2016-07-27

FOTOT/ Hiena me HIV që zhvirgjëronte vajzat prangoset pas reportazhit të BBC

Eric Aniva është një prej atyre që në Malavi konsiderohet si një hienë. Ai zhvirgjëronte vajzat e reja me lejen e prindërve. Madje paguhej 3 dollarë për këtë punë. Por ai nuk i tregonte askujt se ishte infektuar me HIV. Pasi dha intervistën për BBC, ai është arrestuar me urdhër

No Pic available
  • 2016-07-26

Shpërthim i fuqishëm në aeroportin e Mogadishus

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar pranë aeroportit  të kryeqytetit somalez Mogadishu bëjnë të ditur mediat lokale citon BBC Një tym i madh mund të shihet në zonë ku ndodhet dhe një bazë e forcave paqëruajtëse të Unionit Afrikan. Gazetarët lokalë informojnë se shpërthimi

No Pic available
  • 2016-07-25

AI: Të burgosurit e grushtit të shtetit janë përdhunuar

Autoritetet turke kanë lëshuar urdhra-arresti për 42 gazetarë, raporton BBC. Ata po hetohen si pjesë e grushtit të dështuar të shtetit më 15 korrik. Në listë është edhe komentatori i njohur, Nazli Ilicak. Ndërkohë trupat turke, të arrestuara pas grushtit të dështuar të shtetit, p

No Pic available
  • 2016-07-23

8 shtetet-ishujt më të bukur në botë

Gjithnjë bukuria është relative. Sidomos për ata që udhëtojnë dhe që shohin vende të reja të ndryshme. Ishujt janë ato vende të cilat ndezin kureshtjen për ti vizituar. Pa pasur rëndësi se udhëtimi i juaj a do të jetë i shkurtër apo i gjatë, vizita në këto shtete ishuj që kan

No Pic available
  • 2016-07-23

Shqiptari rrëfen momentet e tmerrit në Mynih: Pashë autorin kur qëlloi dy persona

Një dëshmitar shqiptar në sulmin e Mynihut ka deklaruar se ka parë autorin e sulmit. BBC shkruan se Luan Zeqiri, i cili ishte në qendrën tregtare ka thënë për mediat gjermane se sulmuesi kishte veshur çizme ushtarake Kam parë në drejtim të tij dhe ai qëlloi me armë zjarri dy persona n

Atentatori i Mynihut, i fiksuar pas vrasjeve në masë. Policia: Kopjoi Breivik
  • 2016-07-23

Atentatori i Mynihut, i fiksuar pas vrasjeve në masë. Policia: Kopjoi Breivik

Personi i armatosur që vrau 9 persona në Mynih të Gjermanisë ishte i fiksuar pas masakrave me armë zjarri dhe nuk njihej për lidhje me Shtetin Islamik. Është kjo deklarata që ka bërë policia gjermane një ditë pas ngjarjes tragjike në qendrën tregtare të qytetit. Agjentët që bastis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama