Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.418Z

Irani ndërhyn në valët e BBC, DW dhe VOA

Gjigantët medialë BBC, Deutsche Welle dhe Zëri i Amerikës njoftojnë se autoritetet iraniane kanë ndërhyrë në valët e emisioneve të tyre. Përmes një komunikate të përbashkët të publikuar të premten, BBC, DW dhe VOA e dënuan aktin e qeverisë iraniane. Grupacionet mediale britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.878Z

BBC: Shqipëria ndreq imazhin me ombrella plazhi

Për 30 vite me radhë, Julia Langdon kalonte thuajse cdo vit pushimet në brigjet veri-lindore të Korfuzit dhe në anën tjetër të Kanalit dëgjonte të shtëna armësh dhe varkat e Rojes Kufitare në ndjekje të personave që kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.929Z

Një ndodhi me radion BBC dhe një paralele me Tiranën

Lajmi që dominon faqet e para të gazetave të djeshme britanike është ai për largimin nga puna të një prezantuesi të radios të BBC-së, i cili nxiti mijëra ankesa, pasi kishte bërë telefonata fyese seksuale në një transmetim. Prezantuesi në fjalë, Russel Brand, ka kërkuar falje për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.080Z

BBC: Shqipëria prodhuesi më i madh i kanabisit në Evropë

Shqipëria është prodhuesi më i madh i kanabisi në Evropë. Kështu e nis një tekst rrjeti gjigant britanik BBC, i cili paralajmëron publikimin e një reportazhi në radio. Sipas BBC, kjo industri e paligjshme mbikëqyret nga grupet e krimit të organizuar,  i cili është përhapur në të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.683Z

Video rrënqethëse e BBC-së që nuk e publikoi dot

Gaza - Ja edhe klibi të cilin BBC e ka përgatitur për të nxitur ndihmat humanitare në Gaza dhe që nuk arriti ta publikojë. Një përmbledhje rrënqethëse e atyre që kanë ndodhur gjatë 22 ditëve ofensivë izraelite kundër popullsisë civile në Gaza. Një thirrje e BBC-së për ndihma nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.107Z

Reportazhi i BBC-së: Duke zbuluar muzikën e çmendur të sazeve shqiptare

Për pjesën më të mirë të shekullit të kaluar, Shqipëria ishte e izoluar totalisht në një nga diktaturat më brutale komuniste. Por pasi komunizmi ra në 1990, njerëz si prodhuesi me bazë në Londër, Joe Boyd kanë filluar të zbulojnë muzikën unikale popullore të Shqipërisë të as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.449Z

NATO pranon vrasjen e gazetarit të BBC

NATO në Afganistan pranoi se ka vrarë gabimisht reporterin e BBC-së, Ahmed Omed Kpulvak, në muajin korrik. ISAF tha se ushtari amerikan mendoi se gazetari ishte një militant, kur trupat iu përgjigjen sulmit në qytetin e Tarin Kovtit në jug të provinc&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama