Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Indi, zhduket avioni ushtarak me mbi 20 persona në bord
  • 2016-07-22

Indi, zhduket avioni ushtarak me mbi 20 persona në bord

Një avion ushtarak indian me më shumë se 20 persona në bord është zhdukur në gjirin e Bengalit. Lajmi konfirmohet për BBC nga forcat ajrore të Indisë. Avioni “Antonov-32” u ngrit në fluturim në orën 8 e 30 me kohën lokale dhe do të shkonte në arkipelagun e Andaman dhe Nic

Gjermani, shkon në 6 numri i të vrarëve nga një sulm i armatosur
  • 2016-07-22

Gjermani, shkon në 6 numri i të vrarëve nga një sulm i armatosur

Të paktën 6 persona besohet se kanë humbur jetën nga të shtënat me armë në një qendër tregtare në Munih të Gjermanisë pasditen e së premtes. Tashmë dyshohet se tre persona të armatosur kanë qëlluar me armë, ndërsa janë ende në arrati. Të shtënat nisën rreth orës 16:00 me or

No Pic available
  • 2016-07-20

Dua Lipa koncert në Prishtinë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në 7 gusht do të shkojë në Kosovë, ku dy ditë më pas do të mbajë koncert bamirësie në Parkun e Gërmisë në komunën e Prishtinës. Të gjitha të ardhurat materiale nga ky koncert do të shkojnë për bamirësi për fondacionin SunnyH

No Pic available
  • 2016-07-19

Refugjati afgan sulmon me sëpatë udhëtarët në tren, më pas vritet nga policia

Një adoleshent, refugjat nga Afganistani i cili ishte i armatosur me sëpatë dhe thikë ka plagosur katër persona në një tren në jug të Gjermanisë, dhe më pas është qëlluar për vdekje nga policia. BBC duke iu referuar burimeve zyrtare shkruan se tre vetë u plagosën rëndë, ndërsa 14

No Pic available
  • 2016-07-19

FOTOT/ Donald Trump fut në lojë gruan e tij bukuroshe, por

Bashkëshortja e Donald Trump tërhoqi dritat e prozhektorëve mbrëmjen e çeljes së konventës republikane në Ohajo, ku përgjatë një jave do të shtrohen çështje të ndryshme që shqetësojnë amerikanët dhe propozimet për zgjidhjen e tyre sipas këndvështrimit të figurave të rënd

No Pic available
  • 2016-07-18

Shteti rus sponsorizoi dopingun e përdorur nga atletët në Lojrat Olimpike të Sochi-t në 2014

Rusia përdori një program doping të sponsorizuar nga shteti në Lojrat Olimpike të vitit 2014. Ministri i sportit të vendit drejtoi, kontrolloi dhe mbikqyri manipulimin e mostrave të urinës të bëra tek atletët rusë. BBC raporton se investigimi u bë nga Agjencia Botërore e Antidopingut.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama