Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?
  • 2019-03-12

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga BE”, kurse kre

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!
  • 2019-03-10

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!

Qytetarët e Koresë Veriore do të paraqiten në kutitë e votimit dhe dalja afër 100 përqind është e garantuar, bashkë me rezultatin unanim 100 përqind për Partinë e Punëtorëve, për shkak se nuk ka kandidatë të tjerë. Zgjedhjet e 10 majit për Parlamentin Suprem, janë të dytat që

ISIS, luftëtari i Kalifatit kërkon të kthehet në Holandë me gruan
  • 2019-03-03

ISIS, luftëtari i Kalifatit kërkon të kthehet në Holandë me gruan

Një burrë holandez, i cili është i martuar me britaniken, Shamima Begun, e cila është larguar për tiu bashkuar grupit militant, Shteti Islamik (IS), thotë se dëshiron të kthehet në Holandë së bashku me të dhe djalin e tyre të porsalindur, ka raportuar sot BBC. Yago Reidijk, 27 vjeç,

No Pic available
  • 2019-02-26

Britania në ankth, May: Zgjidhni! Dalje pa marrëveshje ose shtyrje të Brexit

Pas negociatave pa rezultat me liderët e BE-së në takimin e Ligës Arabe, kryeministrja britanike Theresa May u ka premtuar sot deputetëve se nëse ata kundërshtojnë për të dytën herë planin e saj për Brexit në votimin e 12 marsit, atëherë do tu duhet të votojnë midis dy alternativav

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)
  • 2019-02-26

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Vietnam në prag të një samiti me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Limuzina e zezë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa duke lëvizur në Hanoi, teksa rrugët e Vietnamit do të jenë të mbyllura të enjten nga v

No Pic available
  • 2019-02-23

E frikshme! Tregtari shet pilula me çimento tek adoleshentët: Nuk më vjen keq

Një hetim tronditës ka zbuluar se tregtarët nëntokësore po shesin Xanax  për fëmijët 14-vjeçar.  Një gazetar i BBC-së ishte në një laborator nëntokësor të dyshimtë, ku prodhuesi farmaceutik Phil * prodhon medikamentin dhe thotë se nuk ‘kujdeset’ për pasojat potencial

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA
  • 2019-02-19

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA

Senatori amerikan, Bernie Sanders, thotë se do të kandidojë përsëri për president në vitin 2020, duke bërë një përpjekje të dytë për të fituar nominimin e Partisë Demokratike. Senatori 77-vjeçar i Vermontit u bë një yll politik në vitin 2016 megjithëse ai humbi nominimin për pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama