Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Facebook fshin qindra llogari në Moldavi
  • 2019-02-14

Facebook fshin qindra llogari në Moldavi

Kompania Facebook njoftoi se ka fshirë më shumë se 200 llogari joautentike në Moldavi, disa prej të cilave ishin të ndërlidhura me punëtorët qeveritarë. Moldavia do të mbajë zgjedhjet më 24 shkurt përmes një sistemi të ri elektoral, njofton BBC. Një nga vendet më të varfëra të E

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)
  • 2019-02-12

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)

Të ndarë menjëherë pas lindjes, Jack Yufe (në të majtë) u largua, u rrit si një hebre në Trinidad, ndërsa binjaku i tij Oskar Stohr u rrit në Gjermaninë naziste ku u bashkua me të rinjtë e Hitlerit. Jeta e binjakëve Jack Yufe dhe Oskar Stöhr, të cilët u ndanë dhe jetuan tërësish

Kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it
  • 2019-02-11

Kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që ti ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga Bashkimi Evropian, Brexit. May pritet të raportojë para deputetëve këtë javë,

Zbulohet se kujt i përket trupi i gjetur në avionin ku udhëtonte Sala
  • 2019-02-08

Zbulohet se kujt i përket trupi i gjetur në avionin ku udhëtonte Sala

Është identifikuar trupi i nxjerrë nga rrënojat e avionit me të cilin po udhëtonte futbollisti Emiliano Sala dhe piloti David Ibotson, i zbuluar pas një kërkimi nënujor Mediat raportojnë se trupi i përket  futbollistit të Cardiff City. Sipas BBC, në deklaratën e policisë së Dorset l

No Pic available
  • 2019-02-02

Ari i Venezuelës krijon konflikt mes Turqisë dhe SHBA-së, paralajmërohet Erdogan

E ndërsa Venezuela po shet arin, një paralajmërim i fortë ka ardhur në drejtim të qeverisë turke. Një burim i lartë diplomatik perëndimor i tha BBC se Turqia konsiderohet problemi kryesor mes vendeve që merren me tregtinë. Ata shtuan se ka dyshime se ari i eksportuar në Turqi po përfu

No Pic available
  • 2019-01-31

10 fëmijë gjenden të vdekur, ju kanë hequr dhëmbët dhe organet për

Dhjetë fëmijë janë gjetur të vdekur në Tanzani me dhëmbë dhe organe gjenitale të prerë për t’u përdorur në ritualet e magjisë Dhjetë fëmijë të vegjël janë rrëmbyer dhe vrarë në Tanzaninë jugore dhe organet e tyre janë hequr për tu përdorur në ‘ritualet e magji

Deputeti britanik, telefonata misterioze me një numër shqiptar. Ja si justifikohet
  • 2019-01-25

Deputeti britanik, telefonata misterioze me një numër shqiptar. Ja si justifikohet

Deputeti konservator britanik Johnny Mercer zbulohet të ketë paguar rreth 1 mijë paund,  pas hetimeve që zbuluan shpenzime të pajustifikuara të telefonatave të bera prej tij. BBC raporton se në mesin e telefonatave misterioze është edhe një numër shqiptar. Mbikëqyrësi i shpenzimeve t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama