Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2019-01-24

Apokalips në Australi, ngordhin 90 kuaj nga i nxehti

  Vala e të nxehtit ekstrem në Australi ka çuar në ngordhjen e më shumë se 90 kuajve të egër. Kafshët e ngordhura u gjetën në një pellg të tharë, pranë Alice Springs, në Territorin e Veriut, javën e kaluar. Rreth 40 prej kafshëve kishin ngordhur tashmë nga dehidrimi dhe uria,

Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham
  • 2019-01-16

Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham

Lajme të këqija nga infermieria për trajnerin e Tottenhamit Mauricio Pochettino. Futbollisti më i rëndësishëm i skuadrës, Harry Kane, mësohet të ketë pësuar një dëmtim relativisht të rëndë në ligamentet e kaviljes. Kapiteni 25-vjeçar i Përfaqësueses së Anglisë u dëmtua pik

No Pic available
  • 2019-01-14

May: Më shumë shance që Brexit të mos ndodhë, se të dalim pa marrëveshje

Kryeministrja britanike Theresa May është duke bërë një përpjekje të fundit për të bindur deputetët që të mbështesin marrëveshjen e saj të Brexit për të cilën është rënë dakord me BE-në, pasi tik-taku i votimit që vulos fatet e Britanisë së Madhe, që do të mbahet të mër

No Pic available
  • 2019-01-11

Jelekët e Verdhë shkatërrojnë 60% të radarëve në Francë

Anëtarët e lëvizjes së protestave në Francë, të vetëquajtur Jelekët e Verdhë kanë shkatërruar pothuajse 60% të rrjetit të të gjitha radarëve dhe kamerave të shpejtësisë në vend. Lajmin e ka dhënë ministri i Brendshëm Christophe Castaner, i cili tha se dëmi i qëllimshëm isht

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE
  • 2019-01-11

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE

Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e Ministrit të Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, i c

Transmeton ideologji ekstremiste, Rusia nis hetimet për BBC-në
  • 2019-01-10

Transmeton ideologji ekstremiste, Rusia nis hetimet për BBC-në

Rregullatori i medias në Rusi tha se po heton nëse transmetuesi britanik BBC e ka thyer ligjin rus duke promovuar, siç tha, ekstremizmin islamik. “Po verifikohet nëse faqet e internetit të BBC-së veprojnë në përputhje me ligjin rus. Deri më sot, është zbuluar një material, i cili

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes
  • 2019-01-07

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes

Një vajzë 18-vjeçare saudite është ndaluar në aeroportin e Bangkokut, në Tajlandë ndërsa kërkonte të arratisej nga familja e saj me një avion për në Australi. Rafah Mohammed Al-Qunun, emir i vajzës, do të kërkojë azil dhe druhet mund ta vrasin nëse detyrohet të kthehet në Rijad,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama