Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.350Z

Vazhdojnë dorëheqjet në BBC

Shefja e lajmeve në Transmetuesin Publik të Britanisë, ashtu si edhe zëvendësi i saj, janë larguar nga pozitat.Helen Boaden dhe Steve Mitchell kanë dorëzuar përgjegjësitë te të tjerët, “derisa të mos adresohet mungesa e qartësisë rreth zinxhirit editorial të udhëheqjes”.K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.565Z

Iran arrestohen reporteret e BBC

Persona të shumtë janë arrestuar në Iran pasi dyshohen për lidhje me Shërbimin Persian të BBC-së, që është i ndaluar në këtë vend. Agjencia e lajmeve “Mehr” deklaron se të arrestuarit ishin përfsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Britani, Parlamenti kritikon BBC

Komisioni i Vleresimeve Publike ne Parlamentin britanik, organizem i Dhomes se Komunave qe kontrollon shpenzimet publike, ka kritikuar sot rrjetin informativ BBC. Komisioni e akuzon transmetuesin e famshem publik te Mbreterise se Bashkuar per mungese transparence, pasi refuzon te publiko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.676Z

Telashet e BBC’së

BBC do të paguajë 295,000 dollarë dëmshpërblim për shkak të akuzave të rrejshme për abuzim. Por, problemet e BBC’së nuk përfundojnë vetëm me kaq.Televizioni BBC është pajtuar të enjten që t’i paguajë 295,000 dollarë dëmshpërblim ish-tresoristit të Partisë Konservativ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.340Z

Skandalet e BBC dorehiqet drejtori

Akuzat për pedofili ndaj një ish drejtuesi të lartë të konservatorëve, që më pas rezultuan false i kushtuan vendin e punës drejtorit të përgjithshëm të BBC-së, George Enwistle. Enwistle dha dorëheqjen nga posti vet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.786Z

BBC Chaves antiamerikani i fundit

BBC Chaves antiamerikani i fundit E enjte 07 Mars 2013 1334 p styletext-align justifyBBC Chaves antiamerikani i funditVdekja e presidentit venezuelian Hugo Chaves shenon fundit e diktatoreve anti-amerikan ne bote Ky eshte titulli i nje shkrimi analitk ne BBC me atuor Jon Kelli qe e rendit Chaves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.958Z

"BBC në shqip" mbush 15 vjet

Shërbimi shqiptar i BBC-së, "BBC në shqip", feston 15-vjetorin e rifillimit të transmetimeve. Ky departament, që transmeton në radio dhe internet, ka në plan të zhvillojë seri të tjera të programit të tij kryesor special të debatit radiofonik dhe televiziv, Auditorium, që do të vijnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama