Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Gabon, parandalohet një grusht shteti nga ushtria
  • 2019-01-07

Gabon, parandalohet një grusht shteti nga ushtria

Një zëdhënës i qeverisë së Gabonës, Guy-Bertrand Mapangou, ka thënë se përpjekja për grusht shteti në vend nga ushtria është parandaluar. Situata, tha Mapangou për BBC, është “nën kontroll” dhe katër prej krerëve të grushtit të shtetit janë arrestuar, ndërsa një

No Pic available
  • 2019-01-06

Brexit votohet në janar, dorëzohet May: Një JO na çon në referendum të ri

Theresa May ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një “terren të paeksploruar” nëse Parlamenti hedh poshtë marrëveshjen e saj të Brexit me Bashkimin Europian, që pritet të votohet më 14 ose 15 janar, ndërsa vetë kryeministrja është zotuar të dyfis

No Pic available
  • 2019-01-06

Jep dorëheqje shefi i stafit të Pentagonit

Shefi i stafit të Departamentit amerikan të Mbrotjes, Kevin Sweeney ka dhënë dorëheqje, vetëm një muaj pasi James Mattis u largua nga pozita e Sekretari të Mbrojtjes. Admirali Sweeney përmes një deklarate tha se është koha e duhur që të kthehem të punoj në sektorin provat. Në letrë

No Pic available
  • 2019-01-04

Stuhia Pabuk godet Tajlandën në kulmin e sezonit turistik

Stuhia tropikale Pabuk ka nisur të godasë Tajlandën jugore me shi dhe erë, në atë që pritet të jetë stuhia më e keqe që do të godasë rajonin në 30 vite. Stuhia u përplas fillimisht në brigjet e Tajlandës në orën 12:45 me atë lokale, në krahinën e Nakhon Si Thammarat. Ajo pritet

Shembet pallati në Rusi, gjendet gjallë foshnja 10-muajshe (Video)
  • 2019-01-01

Shembet pallati në Rusi, gjendet gjallë foshnja 10-muajshe (Video)

Tragjedi, por edhe mrekulli në të njëjtën kohë. Një foshnje 10-muajshe është gjendur e gjallë nëpër mbetjet e një ndërtese të shkatërruar në Magnitogorsku të Rusisë, nga shpërthimi i një bombole gazi.BBC raporton se foshnja gjendet në gjendje kritike dhe se është dërguar në

2.2 mld  për kaosin, qeveria May gati për Brexit pa marrëveshje
  • 2018-12-18

2.2 mld për kaosin, qeveria May gati për Brexit pa marrëveshje

Kabineti i kryeministres britanike, Theresa May, po merr në konsideratë përshpejtimin e përgatitjeve për daljen e vendit nga Bashkimi Evropian, pa një marrëveshje. Pritet që kabineti qeveritar të ndajë fonde në vlerë prej 2.2 miliardë euro për të zbutur një kaos të mundshëm ekonomi

No Pic available
  • 2018-12-16

Referendum tjetër për Brexit? May: Nuk dorëzohemi! Blair ofendoi britanikët

Theresa May ka sulmuar një prej paraardhësve të saj, ish-liderin laburist Tony Blair duke e akuzuar se po minon” bisedimet për Brexit duke bërë thirrje për një referendum tjetër në vend. May i quajti komentet e Blair një “ofendim për zyrën që kishte drejtuar në të shkuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama