Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Veliaj thirrje studentëve: Mos u influenconi nga partitë
  • 2018-12-15

Veliaj thirrje studentëve: Mos u influenconi nga partitë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në prononcimin e tij për median pas protestave të studentëve, tha për Top Channel në Londër se studentët kanë të drejtë, por u kërkoi atyre që të shfrytëzonin përkrahjen e kryeministrit Edi Rama për këtë protestë. Veliaj ndodhet n

No Pic available
  • 2018-12-15

Veliaj intervistë për BBC, prezanton transformimin e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuari special i kësaj të shtune në BBC World Service në Londër, për të folur para dëgjuesve të gjigantit mediatik britanik për ndryshimet që ka pësuar kryeqyteti shqiptar, por veçanërisht për masat lidhur me uljen e përdorimit

Sulm me armë në Strasburg, 4 të vrarë dhe 6 të plagosur (VIDEO)
  • 2018-12-12

Sulm me armë në Strasburg, 4 të vrarë dhe 6 të plagosur (VIDEO)

Të paktën 4 persona është vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur në një seri të shtënash me armë në qytetin lindor francez të Strasburgut. BBC raporton se qindra forca policie kanë rrethuar zonën dhe tramvajet janë ndalur. Incidenti thuhet të ketë ndodhur afër një tregu Krishtlindj

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur (FOTO)
  • 2018-12-12

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur (FOTO)

Një person i armatosur ka hyrë në një katedrale katolike në Kampinas, afër qytetit më famshëm të Brazilit, Sao Paulo, duke lënë pesë persona të vdekur, ka thënë policia. Në kohën kur ka hyrë sulmuesi në kishë ka qenë duke u mbajtur një meshë. Policia ushtarake ka konfirmuar p

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur
  • 2018-12-11

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur

Një person i armatosur ka hyrë në një katedrale katolike në Kampinas, afër qytetit më famshëm të Brazilit, Sao Paulo, duke lënë pesë persona të vdekur, ka thënë policia. Në kohën kur ka hyrë sulmuesi në kishë ka qenë duke u mbajtur një meshë. Policia ushtarake ka konfirmuar p

No Pic available
  • 2018-12-04

Afganistan, ngacmim dhe abuzime seksuale, tronditet futbolli i femrave

Akuzat e dhunës seksuale i drejtohen zyrtarëve më të lartë të Federatës Afgane dhe ndihmës trajnerit, ndërsa ankesa është bërë nga vajzat e ekipit kombëtar të futbollit. Presidenti Ashraf Ghani është shprehur se ky është Shok nacional». Një skandal i tmerrshëm seksual ka përfs

No Pic available
  • 2018-11-30

Frikë nga pushtimi, Ukraina u ndalon hyrjen burrave rusë të moshës 16-60 vjeç

Tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë pas përplasjes së anijeve në ngushticën e Kerçit dhe pas rikthimit të ligjit të luftës në disa rajone nga Kievi zyrtar, sot është marrë një tjetër masë kundër Kremlinit. Ukraina nuk do të lejojë burra rusë të moshës nga 16-60 vjeç në vend pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama