Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Grabitje milionere, vidhet kurora e famshme e dukeshës
  • 2018-11-24

Grabitje milionere, vidhet kurora e famshme e dukeshës

Disa persona kanë hyrë në një shtëpia historike aristokratike angleze, ku kanë vjedhur bizhuteri me vlera marramendëse. BBC raporton se një bandë e vogël ka arritur që të depërtojë dhe të vjedhë kurorën e mbushur me diamantë, e të ashtuquajturës Tiara Portland. Goditja ndodhi në

Ibra: Çfarë më tha Capello kur erdha tek Juventusi!
  • 2018-11-23

Ibra: Çfarë më tha Capello kur erdha tek Juventusi!

Zlatan Ibrahimoviç dha një intervistë për BBC-në, ku tregoi eksperiencën e tij te Juventusi, të cilën e cilësoi si mjaft të rëndësishme për karrierën e tij. Gjiganti suedez pranoi se pikërisht te bardhezinjtë, nën drejtimin e teknikut të mirënjohur italian Fabio Capello, mësoi se

Historike, Britania dhe BE bien dakord për draft-marrëveshjen e Brexit
  • 2018-11-13

Historike, Britania dhe BE bien dakord për draft-marrëveshjen e Brexit

Zyrtarët e Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian kanë rënë dakord për projekt-tekstin e një marrëveshjeje të Brexit pas disa muajsh negociatash në Bruksel. Një burim nga kabineti i Theresa May i tha BBC-së se për dokumentin është rënë dakord në një nivel teknik nga zyrtarët

Stërvitja e NATO-s, një luftanije përplaset me çisternën e naftës (FOTO)
  • 2018-11-08

Stërvitja e NATO-s, një luftanije përplaset me çisternën e naftës (FOTO)

Nuk është edhe aq pozitive sa mendohej situata në Detin e Norvegjisë, ku janë vendosur mijëra trupa të NATO-s në kuadër të stërvitjes TridentJuncture, më e madhja në historinë e aleancës. Të enjten një incident aspak i këndshëm ka ndodhur me një luftëanije norvegjeze, që u për

No Pic available
  • 2018-11-05

Rasti Khashoggi: Sauditët dërguan ekspertë për të fshehur provat

Arabia Suadite dërgoi një toksikolog dhe një ekspert kimik në konsullatën e saj në Stamboll, pas vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i tha BBC-së një zyrtar turk. Sauditët e kanë pranuar se Khashoggi është vrarë muajin e kaluar, por kanë qenë të lëkundur në deklarata pë

No Pic available
  • 2018-10-14

Britaina dhe SHBA mund të bojkotojnë konferencën në Arabinë Saudite

Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë konsideruar bojkotin e konferencës ndërkombëtarë në Arabinë Saudite, pas zhdukjes së gazetarit Jamal Khashoggi, raporton BBC. Khashoggi, kritik i qeverisë saudite, është zhdukur më 2 tetor pas vizitës në një konsulatë në Stamboll. Autoritetet n

No Pic available
  • 2018-10-06

Brexit pa apokalips? Fryn erë dakordësimi mes BE-së dhe Britanisë

Kreu i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar së fundmi se shansi i Britanisë së Madhe dhe BE-së për arritjen e një marrëveshjeje për daljen e sigurtë nga unioni është rritur gjatë ditëve të fundit dhe mund të miratohet deri në nëntor. Ndërkohë edhe Presidenti i Kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama