Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
Akuza për përdhunim, policia e Las Vegasit hap hetimet për CR7-ën
  • 2018-10-02

Akuza për përdhunim, policia e Las Vegasit hap hetimet për CR7-ën

Pak ditë pas akuzave për përdhunim, policia e Las Vegasit në SHBA ka nisur hetimet ndaj Cristiano Ronaldos. Kathryn Mayorga ka deklaruar në media së është përdhunuar nga ylli i Juventusit në vitin 2009, në metropolin amerikan. Detektivët tanë po analizojnë informacionin e viktimës dhe

SHBA-Kinë përplasen në det, anija kineze i ndërpret rrugën asaj amerikane
  • 2018-10-02

SHBA-Kinë përplasen në det, anija kineze i ndërpret rrugën asaj amerikane

Deti i Kinës Jugore vijon të mbetet një territor ku tensioni midis Pekinit dhe Uashingtonit shfaqet konkret nëpërmjet incidenteve ku përfshihen anijet përkatëse. BBC raporton se së fundmi një anije luftarake kineze ka detyruar një shkatërrues amerikan qëe të ndryshojë kursin e lëviz

Dhjetë çifte të famshme që janë rimartuar sërish (Foto)
  • 2018-09-25

Dhjetë çifte të famshme që janë rimartuar sërish (Foto)

Nga Rod Stewart te Beckham, çiftet që thanë po edhe njëherë Kohët e fundit, Salma Hayek ripërtëriu zotimet e martesës me Francois-Henry Pinault. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe Beyoncé dhe Jay Z, Alec dhe Hilaria Baldëin në mes të festave të çmendura dhe shuam intime. Salma Hayek

Brexit, May: BE të respektojë Britaninë në negociata
  • 2018-09-21

Brexit, May: BE të respektojë Britaninë në negociata

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Bashkimi Evropian duhet ta trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me respekt në negociatat për Brexit. Në një deklaratë të nisur nga Downing Street, ajo ka thënë për liderët e BE-së, se kundërshtimi i planit të saj pa ofruar alternativë në

Referendum i ri për Brexit, Khan: Zgjedhim planin May ose qëndrim në BE
  • 2018-09-16

Referendum i ri për Brexit, Khan: Zgjedhim planin May ose qëndrim në BE

Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan ka bërë thirrje për një referendum të dytë për daljen ose jo nga Bashkimi Europian, duke kritikuar trajtimin nga ana e qeverisë të negociatave për Brexit. Duke shkruar në Observer, politikani Laburist tha se Britania e Madhe për shkak të kushtit për

Raporti apokaliptik për Brexit. Ushtria do të ndalë protestat masive
  • 2018-09-10

Raporti apokaliptik për Brexit. Ushtria do të ndalë protestat masive

Countdown-i ka nisur për Britaninë e Madhe me vendin që e gjen veten të drobitur përballë presionit të BE-së dhe përçarjes së frikshme në gjirin e konservatorëve që drejtojnë vendin me në krye Theresa May. Teksa plani i kryeministres për Brexit është cilësuar si një jelek me eks

Gruaja po e lë, por Johnson do të rrëmbejë partinë. May i plas dosjen e gafave
  • 2018-09-10

Gruaja po e lë, por Johnson do të rrëmbejë partinë. May i plas dosjen e gafave

Kryefjala e diskutimeve në mesin e kosnervatorëve britanikë duket se nuk është më Brexit, por lufta e ashpër që ka shpërthyer midis ish-Sekretarit të Jashtëm, Boris Johnson dhe kryeministres Theresa May. Johnson është duke luftuar ashpër në Doëning Street, në një përpjekje të dë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama