Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.786Z

BBC Chaves antiamerikani i fundit

BBC Chaves antiamerikani i fundit E enjte 07 Mars 2013 1334 p styletext-align justifyBBC Chaves antiamerikani i funditVdekja e presidentit venezuelian Hugo Chaves shenon fundit e diktatoreve anti-amerikan ne bote Ky eshte titulli i nje shkrimi analitk ne BBC me atuor Jon Kelli qe e rendit Chaves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.958Z

"BBC në shqip" mbush 15 vjet

Shërbimi shqiptar i BBC-së, "BBC në shqip", feston 15-vjetorin e rifillimit të transmetimeve. Ky departament, që transmeton në radio dhe internet, ka në plan të zhvillojë seri të tjera të programit të tij kryesor special të debatit radiofonik dhe televiziv, Auditorium, që do të vijnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.150Z

BBC: Tension për Kodin Zgjedhor

 Rrjeti prestigjioz britanik BBC në gjuhën shqipe ka vënë në dukje tensionet politike në Shqipëri përsa i takon Kodit të ri Zgjedhor dhe administrimit të votës. "Tensionet parazgjedhore në Shqipëri janë shtuar ndjeshëm pas disa ndryshimeve të shpallura nga Komisioni i posa&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.181Z

Vritet reporteri afgan i BBC-së

Një gazetar afgan, i cili punonte për radion BBC, u vra në provincën jugore Helmand, deklaruan dje zyrtarët afganë. Abdol Samad Rohani, i cili punonte për radion BBC, kishte mbuluar një ditë më parë një ceremoni të djegies së drogës në aeroportin e Lashkar Gahit, qyteti kryesor i pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.902Z

BBC përgatit nekrologjinë për Toni Blerin

Share Rrjeti britanik BBC ka nisur që të realizojë që tani intervistat për nekrologjinë e Toni Blerit, edhe pse ish- kryeministri është vetëm 58 vjeç. Nuk ka raportime se ish- kryeministri është në gjendje të keqe shëndetësore, shkruan Daily Mail. Në fakt ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.815Z

Stafi i BBC-së në grevë

24/05/2005  Mijëra gazetarë, teknikë dhe punonjës të tjerë të BBC-së kanë nisur një grevë 24-orëshe që prej mesnatës të së dieles. Greva u thirr nga sindikatat pas mosmarrëveshjes mes tyre dhe drejtuesve të BBC-së, rreth një plani të këtyre të fundit për të shkurtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.357Z

Sopranoja shqiptare në BBC

Ka qenë padyshim suksesi i shfaqjes së Triptikut të Puçinit me dirigjent Antonio Papano në Operan Mbretërore të Londrës ajo çka detyroi gjigandin mediatik BBC të regjistrojë dhe transmetojë mbrëmë dhe sot sërish këtë vepër të Puçinit, ku në operan “Sister Angelica”, ro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama