Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11889 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11889 / hits[0] 15937 /
No Pic available
  • 2018-09-09

Australi, policia gjen pesë trupa të pajetë brenda një shtëpie

Pesë trupa të pajetë janë gjetur brenda një shtëpie në periferi të Perth, ka njoftuar policia në Australi. Në mesin e të vdekurve ka gra dhe fëmijë. Ndihmës komisionari, Paul Steele thënë se ky ishte një incident tragjik, por nuk ka shqetësime të vazhdueshme për sigurinë, raport

Sa e shkurtër mund të jetë java e punës?
  • 2018-09-05

Sa e shkurtër mund të jetë java e punës?

Eksperimente në të gjithë botën janë përpjekur të tregojnë përfitimet e të punuarit më pak orë, në emër të një ekuilibri më të mirë jetë profesionale jetë private. A mund të arrijmë deri në një ditë në javë? Nëse keni një punë me kohë të plotë, probabiliteti ësht

No Pic available
  • 2018-08-21

Indi, rreth 22 mijë persona shpëtohen nga përmbytjet

Rreth 22.000 persona të bllokuar si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga shirat monsun, që goditën shtetin federal indian Keral, janë shpëtuar. Reshjet e rrëmbyeshme shkaktuan daljen e lumenjve duke dëmtuar infrastrukturën rrugore, ndërsa banorët e Keral-it

Brexit, ish-kreu i Shërbimit civil: Largimi pa marrëveshje do ishte shkatërrues
  • 2018-08-19

Brexit, ish-kreu i Shërbimit civil: Largimi pa marrëveshje do ishte shkatërrues

Britania mund të duhet të rishqyrtojë vendimin për të dalë nga BE nëse qeveria nuk është në gjendje të arrijë një marrëveshje Brexit me Brukselin, tha një ish drejtues i Shërbimit Civil në vend. Bob Kerslake tha se pasojat e një daljeje pa marrëveshje do të ishin aq serioze sa q

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Italia në zi për tragjedinë, në Gjenova nis me tension funerali shtetëror
  • 2018-08-18

Italia në zi për tragjedinë, në Gjenova nis me tension funerali shtetëror

Presidenti italian Sergio Mattarella do të kryesojë një funeral shtetërore për 18 nga 41 viktimat e tragjedisë së Gjenovas, të shkaktuar nga shembja e urës Morandi. Mattarella dhe Kryeministri Giuseppe Conte do të udhëheqin kortezhin e zisë në ceremoninë në një sallë në qytet. Të

No Pic available
  • 2018-08-16

Armiq të askujt, 350 gazeta nisin ofensivën pas sulmeve nga Trump

“Gazetarët nuk janë armiq të askujt”. Ky është slogani që më shumë se 350 gazeta amerikane i janë bashkuar në përgjigje ndaj sulmit të vazhdueshëm të Presidentit Donald Trump ndaj mediave. Fushata nisi nga Boston Globe, për të mbrojtur lirinë e shtypit, që kërcënohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama